• Informacje na temat:

  map world

Artykuły na temat: map world
 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  .... Największe inwestycje zrealizowały m.in. Comarch, RR Donnelley, Motorola, Valeo czy MAN Trucks. - - - - - - Kraków – mocna lokalizacja na globalnej mapie inwestycji z sektora usług dla biznesu Jones Lang(...) najlepszych, ustanowionych lokalizacji dla projektów outsourcingowych. Z kolei, według UNCTAD World Investment Report 2011, Kraków jest najlepszą lokalizacją do świadczenia działań z zakresu...

 • Serbia - wielki powrót na winiarską mapę świata

  Na terenie dzisiejszej Serbii winorośle uprawiano już wtedy, gdy niziny Mazowsza i Wielkopolski porastały lasy pełne wilków i niedźwiedzi. Ostatnie 100 lat okazało się jednak wielką czarną dziurą dla tego winiarskiego regionu. Teraz to się zmienia - Serbia powraca do świata wina w dobrym stylu.

 • W 2015 roku globalny rynek turystyczny urósł o 4,4 proc.

  Jak się ma turystyka w dobie zamachów i konfliktu w Syrii czy na Ukrainie? Które kraje żyją niemal wyłącznie z przyjezdnych? Które są najczęściej odwiedzane przez turystów? Które państwa znaczą coraz więcej na turystycznej mapie świata? Gdzie turyści niemal w ogóle nie zaglądają?

 • Złota 44: Wieżowiec, który rozsławia Polskę

  Globalne media piszą o niej w kontekście symbolu nowej Warszawy, dzięki dekonstruktywistycznej formie projektu słynnego Daniela Libeskinda zajmuje czołowe miejsca na architektonicznej mapie świata,a międzynarodowi analitycy rekomendują ją jako zyskowną lokatę kapitału. Interia sprawdza kulisy sukcesu Złotej 44 - jednego z najbardziej luksusowych i przyjaznych rezydentom apartamentowców

 • PKP Cargo - pierwsze w historii polskich kolei zagraniczne przejęcie za ponad 400 mln zł

  PKP Cargo sfinalizowało przejęcie 80 proc. udziałów Advanced World Transport, drugiego co do wielkości kolejowego przewoźnika towarowego w Czechach i jednego z największych prywatnych przewoźników w Europie.

 • Spółka T-Bull, czyli wrocławski deweloper gier skierowanych przede wszystkim na platformy mobilne, opublikował raport giełdowy podsumowujący pierwszy miesiąc nowego roku, chwaląc się imponującym wynikiem ponad 7 milionów pobrań. Ponadto, wrocławianie otrzymują dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 na promocję własnej marki na rynkach zagranicznych. Kwota dofinansowania wynosi 290 775,00 zł - całkowity koszt projektu to 388 tysięcy złotych.

 • Polska atakowana przez polskich hakerów. Co drugi atak skuteczny!

  Liczba ataków hakerskich w I połowie 2016 wzrosła o 50 proc. Co drugi atak okazał się skuteczny. Najbezpieczniejsza jest Szwecja. Polska nadal w grupie najbardziej zagrożonych państw w Europie. Większość ataków na polskie firmy dokonanych zostało przez hakerów z... Polski.

 • Ataki hakerskie: Polska najbardziej zagrożonym krajem Unii Europejskiej

  Polska jest najbardziej zagrożonym krajem w Unii pod względem ataków cyberprzestępców. W styczniu nasz kraj spadł o dwie pozycje (z 34. na 36.) w rankingu firmy Check Point najbardziej zagrożonych państw i jest jedynym krajem z naszej części Europy w pierwszej "50" świata!

 • Wrocław wybrany najlepszym kierunkiem podróży w 2018 r.

  Wrocław zdobył tytuł najlepszego europejskiego kierunku turystycznego w 2018 r. w konkursie European Best Destination. Stolica Dolnego Śląska wyprzedziła takie miasta jak Paryż, Londyn czy Barcelona.

 • Ciężki miesiąc dla klientów funduszy

  To był ciężki miesiąc dla posiadaczy jednostek i certyfikatów funduszy inwestycyjnych. W czerwcu rynki akcji od Chin, przez Europę, na Ameryce Południowej kończąc, notowały spadki.