• Informacje na temat:

  mapa anglia

Artykuły na temat: mapa anglia
 • Fasola) ma na koncie 70 mln funtów, ale jest w permanentnej depresji. Mapa szczęścia na świecie w ogóle nie pokrywa się z mapą poziomu zamożności w społeczeństwie. O.: Czy są psychologiczne...

 • Podczas II wojny światowej ponad 79-tonowy transport polskiego złota pokonał dziesiątki tysięcy kilometrów i kilka kontynentów. Śniatyń, Konstanca, Ankara, Bejrut, Tulon, Dakar, Lorient, Casablanca, Fort Kayes, Nowy Jork, Ottawa i Londyn to tylko niektóre z punktów na mapie jego ewakuacji. Skrzynie z cennym kruszcem przewożono ciężarówkami, autobusami, koleją, na pokładzie krążowników, tankowców i niszczycieli.

 • Nawet 3500 euro za miesiąc pracy wakacyjnej w Niemczech

  ...wakacje - komentuje Tomasz Hanczarek. Anglia będąca do niedawna najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków w celach emigracji zarobkowej, w ostatnim czasie traci na znaczeniu. Obecnie na...

 • Wprawdzie Bank Anglii jednomyślnie nie zmienił dzisiaj parametrów polityki monetarnej, co było powszechnie oczekiwane, to zapiski z tego posiedzenia pokazały, że członkowie tego gremium wolą pozostać ostrożni w temacie dalszych posunięć będąc gotowi zarówno na podwyżkę stóp, jak i obniżkę w perspektywie najbliższych kilkunastu miesięcy. Wprawdzie prognozy wzrostu gospodarczego na ten rok zostały podniesione do 2,0 proc. z 1,4 proc. w listopadzie, to inwestorzy zwrócili bardziej uwagę na fakt...

 • O tym musisz wiedzieć przed wyjazdem na Wyspy

  Tomek mieszkał w Londynie półtora miesiąca. Po powrocie do kraju okazało się, iż stracił około 6 tys. zł i niewiele zyskał. - Gdybym lepiej przygotował wyjazd, może wszystko potoczyłoby się inaczej - mówi chłopak.

 • Elemental Holding - lider w recyklingu metali nieżelaznych - w 2016 roku wypracował skonsolidowane przychody na poziomie 1 009,71 mln zł. Spółka zwiększyła narastający zysk netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego o ponad 11,4%, do 50,76 mln zł. EBIDTA wyniosła 71,26 mln zł, czyli o ok 17% więcej rok do roku.

 • A ty masz punkty za pochodzenie?

  Dyplomy, kursy, staże, języki - to już za mało, żeby zdobyć dobrą pracę. Dziś liczy się jeszcze to, z jakiego jesteś domu. Dopiero to ustawia cię w życiu.

 • Sezon urlopowy coraz bliżej, a w związku z tym wielu Polaków planuje już najbliższe wczasy. Niestety, wakacje to nie tylko czas wypoczynku i zabawy, ale również wzmożonego działania przestępców, szabrujących mieszkania wycieczkowiczów. Jak się przed tym uchronić?

 • Zdaniem szefa FED, który przemawiał wczoraj w nowojorskim Klubie Ekonomicznym stopy procentowe są "tuż poniżej" poziomu neutralnego, a bank centralny "dość uważnie" monitoruje sytuację makroekonomiczną, chociaż nadal podstawy wzrostu gospodarki pozostają "solidne".

 • Szef Strabaga: Czas na inwestycje kolejowe

  O tym, jak taniej budować drogi zachowując ich wysoką jakość, o dużym znaczeniu polskich podwykonawców, wątpliwościach międzynarodowych inwestorów i nadziejach, że rząd nie pójdzie na konfrontację mówi Interii Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Polska, w rozmowie z Pawłem Czuryło.