• Informacje na temat:

  mapa autostrady polska

Artykuły na temat: mapa autostrady polska
 • Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Ok. 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?

 • ​Amerykanie dadzą 900 miejsc pracy na Śląsku

  ...) tuż obok zjazdu z autostrady A1 w kierunku Rybnika. Na terenie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) powstały dwie hale o powierzchni 10 tys. m kw. oraz...

 • Kolej na mieszkania i szybkie drogi

  Inwestycje infrastrukturalne to jest sztafeta. Jeden rząd odchodzi, drugi przychodzi, a projekty są w toku i trzeba je realizować. My obecnie wykonujemy karne okrążenie, ale wchodzimy też w fazę realizacji projektów, których nasi poprzednicy, z niewiadomych dla mnie powodów, nie podjęli - mówi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydała w pierwszym półroczu tego roku spółka nią zarządzająca. Firmy zadeklarowały 298 mln zł na inwestycje.

 • Polska bramą do Europy na Nowym Jedwabnym Szlaku

  Trwa wizyta prezydenta Chin, Xi Jinpinga, w Polsce. Ta pierwsza od kilkunastu lat podróż chińskiej głowy państwa "nad Wisłę" budzi duże nadzieje po stronie polskiej. Związane są one ze zniesieniem embarga na import polskich jabłek, czy inwestycjami infrastrukturalnymi w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Niezależnie od tego, jakie ostatecznie będą efekty tej wizyty, jest ona dobrą okazją do promowania Polski w Chinach i vice versa.

 • Praca dla specjalistów ds. księgowości również w mniejszych miastach

  ..." - przeciętny okres zwrotu z tego rodzaju inwestycji wynosi trzy lata. Dodatkowe znaczenie ma infrastruktura (dobra komunikacja z innymi ośrodkami poprzez połączenia lotnicze, autostrady oraz kolej) oraz...

 • Polsce opłaci się udział w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych - Pyffel

  - Decyzja o udziale Polski w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) była słuszna i długofalowo musi się opłacić - mówi reprezentujący w banku Polskę Radosław Pyffel. - Wejście na Nowy Jedwabny Szlak to wielkie wyzwanie dla Polski, tej miary jak integracja z UE - wskazuje.

 • Szok na rynku pracy

  ..., odpowiedzi poszukać w publikacji "Przyszłość rynku pracy w Polsce" prof. Andrzeja Karpińskiego, wieloletniego sekretarza naukowego Komitetu Prognoz "Polska 2000 Plus" PAN, a obecnie(...) rynku pracy . Klasyczny przykład to zawody robotnicze i rolnicze; Polska jest krajem o wyjątkowo dużej dominacji zapotrzebowania właśnie na nie. Ostatnio np. powraca popyt na robotników przemysłowych...

 • Goodman i Zalando wybudują największe centrum logistyczne w Polsce

  Grupa Goodman, globalny ekspert w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, podpisała umowę na wybudowanie pierwszego polskiego centrum logistycznego dla Zalando, wiodącej platformy modowej online w Europie.