• Informacje na temat:

  mapa bezrobocia w polsce 2010

Artykuły na temat: mapa bezrobocia w polsce 2010
 • Sprawdź, zanim wyjedziesz do pracy

  Zanim wybierzemy się do pracy do Niemiec warto wcześniej przyjrzeć się mapie bezrobocia jakie występuje w tym kraju. Liczba bezrobotnych waha się od 2,2 do 14 proc. Najlepiej pod tym względem jest w bogatej Bawarii, a najgorzej w stolicy kraju - Berlinie.

 • Schetyna: Program 500 plus zostanie w polityce rodzinnej. Nikt go nie zlikwiduje

  Grzegorz Schetyna o koalicji PO z Nowoczesną i wspólnych kandydatach na Mazowszu, premierze, który powinien stanąć przed komisją do spraw VAT, oraz o przyszłości pomnika smoleńskiego.

 • Rynek pracy: Czy już czas na dobre wiadomości?

  Z najnowszych szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w marcu 2010 r. pierwszy raz od miesięcy spadła stopa bezrobocia - do poziomu 12,9 proc. Także urzędy pracy dysponowały większą liczbą ofert pracy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Optymistyczne wnioski, dotyczące popytu na pracowników, przynosi także analiza ogłoszeń w serwisie Pracuj.pl. W I kwartale 2010

 • Trzy fale zalewają polski rynek pracy

  Kolejny miesiąc z rzędu obserwujemy wzrost ilości miejsc pracy oraz wzrost wynagrodzeń w Polsce - wynika z najnowszych danych publikowanych przez GUS. Na obecną regularnie poprawiającą się sytuację wpływają trzy czynniki stymulujące wzrosty polskiego rynku pracy.

 • Szok na rynku pracy

  Sygnały dochodzące z rynku pracy z jednej strony wpędzają niemal w stan euforii, z drugiej - poważnie niepokoją. Rośnie zatrudnienie, spada stopa bezrobocia - pod względem jej wielkości nie jesteśmy już na pierwszym, a na drugim miejscu w UE. Ale spada też i tak najniższy wskaźnik zatrudnienia (52,8 proc., w UE 65,2 proc.), fala migracji zarobkowej raczej podnosi się niż opada, a przedsiębiorcy...

 • Polskę stać obecnie tylko na tyle!

  Deficyt budżetu państwa na 2011 rok nie przekroczy 40 mld 200 mln zł, czyli będzie o 12 mld zł niższy niż ten dozwolony w budżecie na 2010 r. - powiedział w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że w kolejnych latach deficyty będzie malał.

 • ..., z Gwyneth Paltrow na czele, osobiście sadzi w ogrodzie pomidory. W Polsce renesans przeżywają działki, szczególnie te miejskie. Tu też miejsce lilii powoli zajmują zagony truskawek. – Znajomi(...) o 1,8 proc., co będzie wynikiem najgorszym od 2009 r. O.: Jak wygląda sytuacja na rynku pracy? M.G.: Bezrobocie zwiększa się powoli, ale stale. W ubiegłym roku stopa bezrobocia zbliżyła się do...

 • Rynek pracy A i B

  Czerwiec 2010 roku: w powiecie bartoszyckim w woj. warmińsko-mazurskim stopa bezrobocia rejestrowanego zatrzymuje się na poziomie 29,9 proc. W tym samym czasie wskaźnik ten dla Poznania jest niemal dziewięć razy mniejszy - wynosi 3,4 proc. Liczby mówią same za siebie - polski rynek pracy nie jest jednorodny.

 • Kto najwięcej zapłaci za kryzys?

  14 września 2008 roku może powoli zaciera się już w pamięci, ale upadek banku Lehman Brothers przez wiele dziesięcioleci będzie budzić grozę jako synonim krachu, końca pewnej epoki. Wielki zjazd na giełdach, a potem początek wielkiej licytacji. Kto da więcej?

 • Polska z 20 184 dolarów na głowę wypada nieźle

  Niemcy, mimo kryzysu finansowego, mają najbardziej dynamiczną gospodarkę świata - wynika z najnowszego rankingu Instytutu Globalizacji. Polska zanotowała awans o 2 pozycje, na 25 miejsce co jest wynikiem stabilnego wzrostu gospodarczego oraz niezłych wyników handlu zagranicznego.