• Informacje na temat:

  mapa brytania

Artykuły na temat: mapa brytania
 • RAPORT RMF: Ile płacą na Zachodzie?

  Gdzie na Zachodzie można zarobić lepiej niż w Polsce? Jeden rzut oka na mapę europejskich płac wystarczy, by się przekonać, że... prawie wszędzie. Poza prowincjonalną Grecją i Portugalią wszędzie płace są znacznie wyższe niż w Polsce. W Szwajcarii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Irlandii, we Francji, Niemczech, Austrii i na północy Włoch, pensje są wręcz uderzająco wyższe niż w naszym kraju, nawet jeśli weźmie się pod uwagę dużo wyższe koszty życia.

 • Mapa drogowa na brexit uderza w funta

  Nieformalny szczyt przywódców Unii Europejskiej w austriackim Salzburgu pokazał, że nie warto ufać obietnicom polityków, tylko twardym faktom. A te pokazują, że negocjacje pomiędzy Londynem, a Brukselą w temacie brexitu od kilku miesięcy utkwiły w martwym punkcie.

 • Niemcy atrakcyjne dla emigracji według 92 procent Polaków

  .... Emigracyjna mapa świata według Polaków Portal Praca.pl zapytał Polaków również o to, które kraje obecnie wydają się im najbardziej atrakcyjne w kontekście wyjazdu do pracy. Z ankiety wynika, że układ sił(...) atrakcyjny kraj do pracy dla Polaka, co piąty ankietowany odpowiedział, że krajem tym są Niemcy. Wielka Brytania - kraj, który do niedawna cieszył się największym powodzeniem - znalazła się dopiero na...

 • Polska na bezgotówkowej mapie świata

  Etykietka konserwatystów i tradycjonalistów przypinana przy wielu okazjach Polakom nie dotyczy technologicznych nowinek ze świata finansów. Połowa rodaków deklaruje otwartość na nowe sposoby płatności i obsługi osobistego rachunku bankowego.

 • Inwestorzy nie szukają już w Polsce taniej siły roboczej

  Zmienia się mapa europejskiego sektora wysokich technologii. Traci pogrążone w kryzysie południe Europy, a zyskuje Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej. Nad Wisłę zagranicznych inwestorów przyciągają bardzo dobrze wykształceni inżynierowie i informatycy. To dzięki rozwojowi zaawansowanych badań oraz produkcji udział dóbr high-tech w polskim eksporcie wzrósł między 2007 a 2012 rokiem...

 • Eurostat przedstawił mapę dobrobytu w Europie

  Jak wynika z danych Eurostatu, najwyższy poziom dobrobytu materialnego w Unii Europejskiej zanotował Luksemburg (132 proc. średniej UE) i Niemcy (120 proc.). W Polsce wyniósł on 74 proc. Dane oparto na zrewidowane parytety siły nabywczej po ostatnim PKB i liczbie ludności poszczególnych państw.

 • Co Polska ma zrobić, by nie zostać w tyle

  Rozmowa z Przemysławem Berendtem, globalnym wiceprezesem Luxoft, międzynarodowej firmy dostarczającej rozwiązania IT dla największych światowych marek.

 • Chiny: Indeks PMI dla przemysłu liczony przez Markit/Caixin cofnął się w styczniu do 51,0 pkt. z 51,9 pkt. w grudniu (szacowano 51,8 pkt.).

 • Praca ucieka z Polski z emigrującymi młodymi

  W 2013 roku z Polski wyjechało ok. 500 tysięcy ludzi, głównie młodych ludzi. W obecnym 2014 roku tendencja wyjazdów się utrzymuje, a o bezrobociu myśli się w Polsce przez pryzmat statystyk w Excelu.

 • Brexit nie powinien wpłynąć na środki otrzymywane przez Polskę z UE - są one ustalone w obecnym budżecie UE - mówi w wywiadzie dla PAP prezydencki minister Paweł Mucha. Dodaje, że prezydent będzie zabiegał, by interesy Polaków na Wyspach były jak najlepiej zabezpieczone także po Brexicie.