• Informacje na temat:

  mapa europa

Artykuły na temat: mapa europa
 • Tysiąc młodych liderów z ponad 120 krajów gościło w Polsce przez ostatnich 10 dni w ramach 68. Światowego Kongresu AIESEC, największej organizacji studenckiej na świecie. Nie tylko chcą się rozwijać, ale też zmieniać przy tym świat na lepsze. Dużą część kongresu poświęcili dyskusji na temat 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętych nieco ponad pół roku temu przez ONZ. Inspiracji dostarczali czołowi pracodawcy z Polski i zagranicy, tacy jak Procter & Gamble, opowiadając o swoich działaniach,...

 • Zmienia się unijna mapa biedy. Polska przegania południe Europy

  W 2014 roku powinniśmy doścignąć w poziomie życia Grecję i Portugalię. Do Hiszpanii jednak wciąż nam daleko.

 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  ...wyższych uczelni technicznych, które kształcą młodych informatyków, wchodzących na rynek pracy. Nie bez powodu mapa "top 5", a nawet "top 6" wynagrodzeń w IT praktycznie pokrywa się z mapą ilości...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

 • Praca ucieka z Polski z emigrującymi młodymi

  W 2013 roku z Polski wyjechało ok. 500 tysięcy ludzi, głównie młodych ludzi. W obecnym 2014 roku tendencja wyjazdów się utrzymuje, a o bezrobociu myśli się w Polsce przez pryzmat statystyk w Excelu.

 • "NYT": Europa Wschodnia rośnie w siłę, Polska może stać się potęgą gospodarczą

  Europa Wschodnia rośnie w siłę, niektóre małe kraje, jak Czechy, wysuwają się na czoło tego peletonu, ale Polska jest tuż za nimi i może stać się bardzo ważną gospodarką - pisze komentator "NYT".

 • Dzisiejsza propozycja szkół nie odpowiada na potrzeby rynku pracy?

  ...z założeniami strategii Europa 2020, za pięć lat średni czas pozostawania bez zatrudnienia powinien się skrócić do 6 miesięcy. Obecnie jest to więcej niż rok. Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)

 • Tylko 7 państw jest gorszych od Polski

  Zdaniem ekspertów białych plam na mapie Polski będzie ubywać. W Sejmie dobiegają końca prace nad prawem o rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

 • Philip Morris stworzy blisko 700 nowych miejsc pracy i zainwestuje ponad 150 mln zł w nowe centrum

  ...europarlament (prawdopodobnie we wrześniu), musi jeszcze dojść do porozumienia z krajami UE.  - Stanowisko rządu polskiego jest jasne - jest on przeciwko wprowadzeniu tych regulacji nie ze względu na małą...

 • Miliardowy rynek gier mobilnych

  Rynek gier mobilnych sukcesywnie rośnie i według prognoz firmy badawczej Newzoo wygeneruje w tym roku przychody w wysokości 35,5 miliarda dolarów. To o 5,5 miliarda więcej niż w roku 2015. Jednocześnie europejskie, w tym polskie produkcje, są coraz lepiej widoczne na globalnej mapie gier mobilnych.