• Informacje na temat:

  mapa europy południowa

Artykuły na temat: mapa europy południowa
 • Inwestorzy nie szukają już w Polsce taniej siły roboczej

  Zmienia się mapa europejskiego sektora wysokich technologii. Traci pogrążone w kryzysie południe Europy, a zyskuje Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej. Nad Wisłę zagranicznych inwestorów przyciągają bardzo dobrze wykształceni inżynierowie i informatycy. To dzięki rozwojowi zaawansowanych badań oraz produkcji udział dóbr high-tech w polskim eksporcie wzrósł między 2007 a 2012 rokiem...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

 • Sprawdź, zanim wyjedziesz do pracy

  ...z bezrobociem. W 2010 roku liczba bezrobotnych w Bawarii utrzymywała się na niespotykanym dla unijnej Europy poziomie - 3,8 proc. Niewiele gorzej pod tym względem wypadły inne zachodnie landy, w tym...

 • Nasze regiony tygrysami Europy. Bez opolskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego

  W ciągu połowy dekady przeanalizowanej przez Eurostat najszybciej rozwijającym się regionem w Europie było Mazowsze - wynika z opublikowanego właśnie opracowania Europejskiego Urzędu Statystycznego.

 • Kraje, gdzie tej jesieni będzie najwięcej i najmniej nowych miejsc pracy

  ...znacznie gorzej w większości krajów Europy oraz w USA, gdzie prognoza zatrudnienia wyniosła zaledwie 4 proc. Kanada ma dobry wynik, 14 proc., dzięki optymizmowi związanemu z produkcją przemysłową, dla której...

 • Giełdowa samba

  Najbardziej gorącym rynkiem 2015 r. była Jamajka. W tym roku hitem są również kraje Ameryki Łacińskiej. Polscy inwestorzy też mogą korzystać z owoców hossy na zagranicznych giełdach.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...nowoczesnych usług dla biznesu. Z danych ABSL wynika, że międzynarodowe centra usług zatrudniają w Krakowie ponad 25 000 osób, co jest najwyższym wynikiem nie tylko w Polsce, ale i całym regionie Europy(...), Kraków zajął 10. miejsce w rankingu “100 top outsourcing destinations" przygotowanego w 2013 roku przez Tholons. Dzięki temu stał się pierwszym miastem z tego regionu Europy, który znalazł się w dziesiątce...

 • Otwarcie budowy Gazociągu Transadriatyckiego

  W Salonikach w Grecji oficjalne otwarto budowę Gazociągu Transadriatyckiego (TAP). Będzie nim przepływać gaz z Azerbejdżanu do Europy, co zmniejszy jej zależność od Rosji.

 • Na mapie winiarskiego świata Polska staje się krajem z mocną pozycją, a produkowane nad Wisłą wina białe i różowe mogą rywalizować z międzynarodową czołówką - uważają organizatorzy 25. Międzynarodowego Konkursu Winiarskiego Vinoforum, który rozpoczął się w czwartek w Zakopanem.

 • Będzie nowe połączenie gazowe Polski ze Słowacją

  Jest trójstronna umowa na dofinansowanie międzysystemowego połączenia gazowego między Polską a Słowacją - poinformował w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.