• Informacje na temat:

  mapa pkp

Artykuły na temat: mapa pkp
 • Praca inne ma imię

  ...zatrudnienie, aby przetrwać. Jak np. PKP Cargo, która od stycznia do końca października odchudziła się o 23 proc. Jednak wbrew obiegowej opinii i rosnącej stopie bezrobocia (w październiku wzrosła do 11 proc(...) organizacjach. - Mapa ta przekazuje precyzyjną informację o dostępnych i brakujących kompetencjach zasobów ludzkich z punktu widzenia strategicznych celów firmy - ocenia Nenad Vitorovic, management...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

 • Co dalej z PKP Energetyką? Rząd chce rozmawiać z CVC

  PKP Energetyka nie znajduje się już w rękach państwowych. Czy ministerstwo będzie chciało odzyskać tę spółkę dla państwa, albo chociaż jej część?

 • Utrudnienia na kolei zniknęły. Z internetu

  Wygaszenie przez PKP Informatyka wyszukiwarki połączeń Sitkol odcięło dostęp do ważnej funkcjonalności - zestawienia utrudnień w ruchu na sieci kolejowej. Na szczęście w podstawowej wyszukiwarce rozkładu wdrażana będzie taka opcja.

 • PKP Cargo - pierwsze w historii polskich kolei zagraniczne przejęcie za ponad 400 mln zł

  PKP Cargo sfinalizowało przejęcie 80 proc. udziałów Advanced World Transport, drugiego co do wielkości kolejowego przewoźnika towarowego w Czechach i jednego z największych prywatnych przewoźników w Europie.

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?

 • Kolej dużych prędkości połączy Wrocław z Warszawą do 2035 roku

  Wrocław nie miał nigdy szczęścia do połączenia kolejowego z Warszawą, ale najnowsze plany rządowe zapowiadają diametralną zmianę w tym względzie. Nie będzie to jednak rewolucja, a stopniowa ewolucja, choć ma się zakończyć powstaniem kolei dużych prędkości między tymi miastami.

 • Raport medialny: Prezesi spółek Skarbu Państwa

  Odkąd Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy, trwa nieustająca rotacja na najwyższych stanowiskach spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Roszady te pozostają w centrum uwagi mediów, które na bieżąco śledzą zmiany kadrowe i zarobki prezesów oraz analizują wyniki giełdowych spółek. PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sprawdził, którzy z zarządzających przyciągali uwagę mediów najczęściej.

 • Województwo małopolskie oraz miasta i gminy Kraków, Myślenice, Świątniki Górne, Siepraw oraz Sułkowice podpisały w piątek list intencyjny, w którym zobowiązały się do współpracy w sprawie budowy w jak najszybszym czasie nowej linii kolejowej z Krakowa do Myślenic.

 • Nowoczesne technologie wykorzystywane w trakcie eventów biznesowych

  W ostatnich latach model spotkań biznesowych bardzo się zmienił. Środek ciężkości, wcześniej tradycyjnie oparty o scenę i występujących na niej prelegentów przeniósł się na stronę publiczności. Jeden strumień informacji eksperckiej ustąpił miejsca wymianie wielu strumieni unikatowej wiedzy i indywidualnych doświadczeń uczestników.