• Informacje na temat:

  mapa polski pkp

Artykuły na temat: mapa polski pkp
 • Praca inne ma imię

  ...zatrudnienie, aby przetrwać. Jak np. PKP Cargo, która od stycznia do końca października odchudziła się o 23 proc. Jednak wbrew obiegowej opinii i rosnącej stopie bezrobocia (w październiku wzrosła do 11 proc(...) organizacjach. - Mapa ta przekazuje precyzyjną informację o dostępnych i brakujących kompetencjach zasobów ludzkich z punktu widzenia strategicznych celów firmy - ocenia Nenad Vitorovic, management...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

 • Co dalej z PKP Energetyką? Rząd chce rozmawiać z CVC

  PKP Energetyka nie znajduje się już w rękach państwowych. Czy ministerstwo będzie chciało odzyskać tę spółkę dla państwa, albo chociaż jej część?

 • PKP Cargo - pierwsze w historii polskich kolei zagraniczne przejęcie za ponad 400 mln zł

  PKP Cargo sfinalizowało przejęcie 80 proc. udziałów Advanced World Transport, drugiego co do wielkości kolejowego przewoźnika towarowego w Czechach i jednego z największych prywatnych przewoźników w Europie.

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?

 • W 2017 roku ogłoszono w Polsce niewypłacalność 900 firm

  Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej wegetują, bez perspektyw na wzrost marż.

 • Kolej dużych prędkości połączy Wrocław z Warszawą do 2035 roku

  Wrocław nie miał nigdy szczęścia do połączenia kolejowego z Warszawą, ale najnowsze plany rządowe zapowiadają diametralną zmianę w tym względzie. Nie będzie to jednak rewolucja, a stopniowa ewolucja, choć ma się zakończyć powstaniem kolei dużych prędkości między tymi miastami.

 • Polski rynek handlowy: Duże miasta wracają do gry

  Eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL podsumowali sytuację na polskim rynku nieruchomości handlowych na koniec 2014 r. i opracowali prognozy rozwoju rynku na nadchodzące miesiące.

 • Coraz więcej firm ogłasza niewypłacalność

  W całym minionym roku w oficjalnych źródłach (Monitor Sądowy i Gospodarczy) opublikowano łącznie 900 przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw, co oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do roku 2016.

 • Kolej na mieszkania i szybkie drogi

  Inwestycje infrastrukturalne to jest sztafeta. Jeden rząd odchodzi, drugi przychodzi, a projekty są w toku i trzeba je realizować. My obecnie wykonujemy karne okrążenie, ale wchodzimy też w fazę realizacji projektów, których nasi poprzednicy, z niewiadomych dla mnie powodów, nie podjęli - mówi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa.