• Informacje na temat:

  mapa polski województwo

Artykuły na temat: mapa polski województwo
 • Polska mapa wynagrodzeń: Biedniejsze regiony gonią Mazowsze

  W I półroczu 2011 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w Polsce wyniosło 3415,63 zł brutto. Płacowa mapa wynagrodzeń Polaków jest jednak bardzo zróżnicowana.

 • Według danych SMEO/ERIF BIG, w pięciu województwach firm borykających się z problemami finansowymi było więcej niż tych, które w kłopoty finansowe nie popadły. Czarnym punktem na mapie polskiego mikrobiznesu jest Podkarpacie. Świętokrzyskie, pomimo niskiej rentowności obrotu brutto i słabych płac, na problemy wskazuje najrzadziej.

 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  W stosunku do zachodnich uczestników polski sektor IT wszedł do gry dość późno. Uwolnienie biznesu, z jakim mieliśmy do czynienia po 1989 roku, umożliwiło niczym nieskrępowany rozwój tej gałęzi gospodarki. Pomimo dysproporcji kompetencyjnych oraz infrastrukturalnych szybko nadrobiliśmy dekady; dziś polskie firmy IT są wysoko oceniane na globalnej arenie. Specjalistę IT zatrudnię na wczoraj Wraz...

 • Czy mamy Dolinę Krzemową? Sprawdź mapę innowacyjności Polski

  Małopolskie, Dolnośląskie, Pomorskie doganiają Mazowieckie w innowacyjności. Dystans między regionami się zmniejsza - pokazało badanie "Indeks Millennium - Potencjał Innowacyjności Regionów 2017". Co ciekawe największy rozwój potencjału innowacyjności osiągnęło województwo lubelskie, w którym liczba wydanych patentów wzrosła ponad trzykrotnie na przełomie 5 lat.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  ..., ile trafia do ZUS, NFZ i US Tym samym dysproporcje między polskimi województwami mogą się nadal pogłębiać, bo hamowanie zwykle najbardziej odczuwają najsłabsze regiony. I choć zwykle tam, gdzie(...) w woj. podlaskim dystans do średniej krajowej urósł do 17,7 proc. z 16,3 proc. Pogorszyło się też w woj. opolskim, zachodniopomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim...

 • Mapa cen polskiej ziemi. Zobacz, ile kosztują grunty w naszym kraju

  Polska ziemia rolna wciąż drożeje. W ubiegłym roku średnia cena państwowych gruntów wynosiła 29,5 tys. zł, a prywatnych - 38,6 tys. zł za ha. Dla porównania, jeszcze w 1992 roku jeden hektar kosztował w naszym kraju... 500 zł.

 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  ...województw naniesione zostały na poniższą mapę. Spośród 17 polskich województw, sześć plasuje się powyżej średniej krajowej pod względem wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Najbardziej wyróżnia się województwo mazowieckie (o 31,0 proc. powyżej średniej), dolnośląskie (+9,96 proc.), pomorskie (+8,96 proc.) oraz śląskie (+7,61 proc.). Najbardziej (w negatywnym sensie) odbiegają od średniej...

 • Ceny mieszkań w różnych regionach Polski

  Jak wygląda mieszkaniowa mapa Polski biorąc pod uwagę ceny? Analiza ofert prowadzi do ciekawych wniosków: na średni poziom cen w województwach największy wpływ mają ich stolice, natomiast poza dużymi miastami stawki w mniejszych ośrodkach różnią się nieznacznie. Przeciętnie, na tzw. prowincji mieszkania kosztują około 3000-3500 zł/mkw.

 • Poziom wynagrodzeń w województwie kujawsko-pomorskim

  Poziom wynagrodzeń w województwie kujawsko-pomorskim był w 2010 roku o blisko 14 proc. niższy niż w Polsce ogółem. Zarabiano w nim podobnie jak w łódzkim czy opolskim.

 • Rozpiętość cen żywności między województwami może sięgać nawet 70 proc. Decyduje siła lokalnej konkurencji - informuje "Rzeczpospolita".