• Informacje na temat:

  mapa polski wschodniej

Artykuły na temat: mapa polski wschodniej
 • Polska mapa wynagrodzeń: Biedniejsze regiony gonią Mazowsze

  W I półroczu 2011 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w Polsce wyniosło 3415,63 zł brutto. Płacowa mapa wynagrodzeń Polaków jest jednak bardzo zróżnicowana.

 • "NYT": Europa Wschodnia rośnie w siłę, Polska może stać się potęgą gospodarczą

  Europa Wschodnia rośnie w siłę, niektóre małe kraje, jak Czechy, wysuwają się na czoło tego peletonu, ale Polska jest tuż za nimi i może stać się bardzo ważną gospodarką - pisze komentator "NYT".

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  ...wykorzystano szansy, aby podciągnąć te regiony cywilizacyjnie i gospodarczo. - A były i są środki z funduszy strukturalnych Unii i programu Wspólnoty dla Polski Wschodniej, które mają wspierać rozwój(...), ile trafia do ZUS, NFZ i US Tym samym dysproporcje między polskimi województwami mogą się nadal pogłębiać, bo hamowanie zwykle najbardziej odczuwają najsłabsze regiony. I choć zwykle tam, gdzie...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

 • Inwestorzy nie szukają już w Polsce taniej siły roboczej

  Zmienia się mapa europejskiego sektora wysokich technologii. Traci pogrążone w kryzysie południe Europy, a zyskuje Polska i region Europy Środkowo-Wschodniej. Nad Wisłę zagranicznych inwestorów przyciągają bardzo dobrze wykształceni inżynierowie i informatycy. To dzięki rozwojowi zaawansowanych badań oraz produkcji udział dóbr high-tech w polskim eksporcie wzrósł między 2007 a 2012 rokiem...

 • Tylko 7 państw jest gorszych od Polski

  Zdaniem ekspertów białych plam na mapie Polski będzie ubywać. W Sejmie dobiegają końca prace nad prawem o rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  ...zestawienia warmińsko-mazurskim. Niezmiennie zarobki na tzw. ścianie wschodniej pozostają na niższym poziomie niż w większości województw w zachodniej części kraju. Dokładne kwoty dla poszczególnych województw naniesione zostały na poniższą mapę. Spośród 17 polskich województw, sześć plasuje się powyżej średniej krajowej pod względem wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Najbardziej wyróżnia się...

 • Polska wciąż w gronie najbiedniejszych krajów UE

  Mimo wzrostu gospodarczego, Polska wciąż pozostaje jednym z najbiedniejszych krajów Unii Europejskiej - wynika z danych Eurostatu. Unijni statystycy zwracają jednak uwagę, że niektóre regiony naszego kraju rozwijają się bardzo szybko.

 • Imigranci: Fala obcokrajowców dopiero zaleje Polskę?

  Wbrew powszechnym obawom związanym z napływem do Polski imigrantów zarobkowych, polscy pracownicy mogą być spokojni o swoje miejsca pracy. Z najnowszych badań Work Service wynika bowiem, że 93 proc(...) odpowiednich kandydatów wśród Polaków. Ten trend już wkrótce może się jednak odwrócić - 12 proc. polskich pracodawców planuje zatrudnić obcokrajowców w perspektywie roku, a to dwukrotnie więcej niż dziś...

 • Północno-zachodnia Polska częściej sięga po kredyty

  -zachodniej Polsce (30 proc.), najmniej zaś w południowo-wschodniej części kraju (23 proc.). Średni udział kredytobiorców dla całej Polski wynosi 26,1 proc., a różnica pomiędzy północno-zachodnią a południowo-wschodnią częścią Polski to 7 punktów procentowych.