• Informacje na temat:

  mapa ruchu lotniczego

Artykuły na temat: mapa ruchu lotniczego
 • Lotnicze przewozy pasażerskie to wielki sukces tej dekady. Nie można tego powiedzieć o przewozach towarów - polskie cargo lotnicze, mimo sporego potencjału, stanowi znikomą część europejskiego rynku.

 • Nowe pomysły na lotnisko w Radomiu oznaczają likwidację portu w Modlinie? Skutki byłyby bardzo dotkliwe

  Właściciel m.in. warszawskiego Portu Lotniczego Fryderyka Chopina, Przedsiębiorstwo Państwowe Polskie Porty Lotnicze (PP PPL), szykuje się do objęcia udziałów lotniska w oddalonym o około 100 kilometrów od Warszawy Radomiu. Jeśli nowy właściciel chciałby je rozwijać, a w Modlinie nadal trwałby pat, mogłoby to grozić faktyczną marginalizacją tego podwarszawskiego portu. - Skutki realizacji takiego

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?

 • Innowacje wkraczają do turystyki

  Innowacje wkraczają do turystyki. Pozwolą na wirtualnie odwiedziny miejsc przed podróżą, a nawet pomogą uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot lub kłopoty w podróży.

 • Centralny Port Komunikacyjny przyniesie korzyści Polakom?

  Dzisiaj Centralny Port Komunikacyjny wydaje się przede wszystkim projektem politycznym. Trwa okres dużych inwestycji, choć niekoniecznie wszystkie z nich mają swoje uzasadnienie.

 • W tym roku Ryanair oferuje 200 tras polskim pasażerom

  - Irlandzki Ryanair w tym roku ma latać na 200 trasach z 13 polskich lotnisk i planuje przewieźć ponad 11 mln pasażerów - poinformował w środę Juliusz Komorek z Ryanaira. Dodał, że z lotniska w Modlinie linia uruchomi cztery nowe trasy.

 • W wakacje czeka nas kolejny koszmar?

  Chmura pyłów po erupcji islandzkiego wulkanu Grimsvotn nie powinna w najbliższych dniach spowodować nawet częściowego zamknięcia europejskiej przestrzeni powietrznej - poinformowała w poniedziałek europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy Eurocontrol.

 • Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz spółka Lotos Air BP Polska, rozpoczęły współpracę w zakresie dostaw paliw lotniczych "do skrzydła". Dywersyfikacja dostaw paliw to kolejny krok w demonopolizacji krajowego rynku paliw lotniczych. Dekadę wcześniej, z pożytkiem dla pasażerów, ten sam proces dotknął przewoźników lotniczych.

 • Czarne chmury nad tanimi liniami

  Tanie austriacko-słowackie linie lotnicze SkyEurope 1 września - po ośmiu latach kiepskiego zarządzania bez zysku - ogłosiły bankructwo, Słowacja błyskawicznie cofnęła im licencję na latanie. Na giełdach (w tym GPW) akcje są bezterminowo zawieszone. Sektor tanich przewoźników jest w kryzysie, jak cała branża lotnicza - w tym roku (według organizacji firm lotniczych IATA) straci 11 mld USD, przyszłym roku ma stracić 3,8 mld USD. Ba, jak cały świat!

 • Jak podróżować samolotem?

  Sezon urlopowy w pełni. Tysiące turystów lata w tę i z powrotem między Polską a krajami Morza Śródziemnego. Co jakiś czas media nagłaśniają przypadki awarii samolotów, przez co pasażerowie spędzają na lotniskach nieraz po kilkanaście godzin. Co zrobić, żeby podróż nie zamieniła się w mękę?