• Informacje na temat:

  mapa ukrainy

Artykuły na temat: mapa ukrainy
 • Co Polska ma zrobić, by nie zostać w tyle

  ...nas specjaliści z Ukrainy czy Rosji, ale też Włoch, Hiszpanii, Indii czy Brazylii. Szukają stabilizacji, nowych możliwości, a przede wszystkim ciekawych projektów. Niestety nie jesteśmy im w stanie...

 • Porozumienie z Mińska to dobry sygnał dla złotego. Niepewność wśród inwestorów była już przecież wyraźna. Co to oznacza? Euro spadnie poniżej 4.20 zł a frank poniżej granicy oraz 4.00 zł. A jeśli w przyszłym tygodniu powstanie "mapa drogowa" w sprawie Grecji złotówka wzmocni się o ok. 3-5 groszy.

 • Imigranci: Fala obcokrajowców dopiero zaleje Polskę?

  ...i regionach pracodawcy już dziś zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników np. z Ukrainy, którzy wypełniają deficyty pracownicze tam, gdzie brakuje chętnych do pracy wśród Polaków. To dopiero początek zmian w tym(...) zatrudniamy tam pracowników z Ukrainy - podsumowuje Krzysztof Inglot. Informacje o badaniu: Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie agencji Work Service S.A. przez instytut Millward Brown S.A...

 • Nowe, trudne szlaki na mapie Europy

  Z mozołem powstają projekty infrastrukturalne łączące kraje Europy Środkowej i Wschodniej - tak przecież potrzebne dla likwidacji barier komunikacyjnych i rozwoju regionów. Brak pieniędzy nie zawsze jest głównym powodem. Największy to rozstaw szyn.

 • Radziwiłł: Wynagrodzenia dla rezydentów w formie stypednium. Jeśli wyjadą, musieliby oddać pieniądze

  ...w Niemczech - dla wszystkich lekarzy. W Polsce z tych rozwiązań skorzystają z tego głównie lekarz z Ukrainy? - Tak, i z Białorusi. Spodziewam się, że głównie z krajów byłego bloku wschodniego...

 • Czarne chmury nad projektem dyrektywy UE wymierzonej w Nord Stream 2

  Austria, która 1 lipca objęła przewodnictwo w Radzie UE, zapewne nie będzie spieszyć się z pracami nad unijną dyrektywą gazową, która wymierzona jest w Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom unijny dyplomata. - To zła wiadomość dla Polski - wskazał inny.

 • Polska jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Hotele notują rekordowe wyniki

  Hotele w Polsce osiągnęły w tym sezonie rekordowe wyniki, zarówno duże międzynarodowe sieci, jak i indywidualne obiekty - przekonuje prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Polska staje się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem dla zagranicznych turystów, ale z roku na rok coraz większy odsetek gości stanowią krajowi turyści. Przyciąga ich przede wszystkim dobra infrastruktura. Wyzwaniem dla hotelarzy jest wykorzystanie nowych technologii, które pozwolą na jak najlepsze poznanie...

 • Boom na grunty. Jakie tereny są najbardziej poszukiwane?

  Boom na grunty inwestycyjne trwa. Poszukiwane są tereny pod budowę mieszkaniową, realizację parków handlowych, biurowców oraz inwestycji hotelowych. Ze względu na zmianę prawodawstwa spadła aktywność w sektorze gruntów rolnych. Eksperci prognozują, że 2017 rok będzie równie dobry albo nawet lepszy dla wszystkich uczestników rynku.

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o bezrobociu w sierpniu

  Stopa bezrobocia w sierpniu 2018 r. wyniosła 5,8 proc. wobec 5,9 proc. w lipcu - podał GUS. Wcześniej Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podało, że - zgodnie z szacunkami resortu - stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8 proc. Dane są odrobinę lepsze niż prognozy analityków.

 • Terra incognita Polonia. W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nigdy nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł.