• Informacje na temat:

  mapa województw polska

Artykuły na temat: mapa województw polska
 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  ...płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT 2015, na prowadzenie w rankingu województw oferujących najwyższe wynagrodzenia wysuwa się mazowieckie. Średnia pensja brutto w tym rejonie oscyluje wokół 7755 złotych(...) wyższych uczelni technicznych, które kształcą młodych informatyków, wchodzących na rynek pracy. Nie bez powodu mapa "top 5", a nawet "top 6" wynagrodzeń w IT praktycznie pokrywa się z mapą ilości...

 • Czy mamy Dolinę Krzemową? Sprawdź mapę innowacyjności Polski

  Małopolskie, Dolnośląskie, Pomorskie doganiają Mazowieckie w innowacyjności. Dystans między regionami się zmniejsza - pokazało badanie "Indeks Millennium - Potencjał Innowacyjności Regionów 2017". Co ciekawe największy rozwój potencjału innowacyjności osiągnęło województwo lubelskie, w którym liczba wydanych patentów wzrosła ponad trzykrotnie na przełomie 5 lat.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  W pierwszym półroczu przeciętne wynagrodzenie w przemyśle wyniosło 3762 zł - wynika z najnowszych danych GUS. Jednak poziom płac był bardzo zróżnicowany w zależności od województwa. Najlepiej(...). w województwach: podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim. To nie przypadek. W tych regionach mało jest dużych przedsiębiorstw i dlatego nie ma tam silnych związków zawodowych...

 • Mapa cen polskiej ziemi. Zobacz, ile kosztują grunty w naszym kraju

  Polska ziemia rolna wciąż drożeje. W ubiegłym roku średnia cena państwowych gruntów wynosiła 29,5 tys. zł, a prywatnych - 38,6 tys. zł za ha. Dla porównania, jeszcze w 1992 roku jeden hektar kosztował w naszym kraju... 500 zł.

 • Polska mapa wynagrodzeń: Biedniejsze regiony gonią Mazowsze

  W I półroczu 2011 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w Polsce wyniosło 3415,63 zł brutto. Płacowa mapa wynagrodzeń Polaków jest jednak bardzo zróżnicowana.

 • Ceny mieszkań w różnych regionach Polski

  Jak wygląda mieszkaniowa mapa Polski biorąc pod uwagę ceny? Analiza ofert prowadzi do ciekawych wniosków: na średni poziom cen w województwach największy wpływ mają ich stolice, natomiast poza dużymi miastami stawki w mniejszych ośrodkach różnią się nieznacznie. Przeciętnie, na tzw. prowincji mieszkania kosztują około 3000-3500 zł/mkw.

 • Poziom wynagrodzeń w województwie kujawsko-pomorskim

  Poziom wynagrodzeń w województwie kujawsko-pomorskim był w 2010 roku o blisko 14 proc. niższy niż w Polsce ogółem. Zarabiano w nim podobnie jak w łódzkim czy opolskim.

 • Rozpiętość cen żywności między województwami może sięgać nawet 70 proc. Decyduje siła lokalnej konkurencji - informuje "Rzeczpospolita".

 • Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej?

  Co roku miliony Polaków wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Jednak występujące od lat dysproporcje w wysokości przeciętnych wynagrodzeń w poszczególnych województwach powodują, że możliwa i opłacalna jest również migracja zarobkowa w obrębie naszego kraju. Gdzie zatem warto się przeprowadzić, aby zwiększyć swoje dochody?

 • Polska wciąż w gronie najbiedniejszych krajów UE

  Mimo wzrostu gospodarczego, Polska wciąż pozostaje jednym z najbiedniejszych krajów Unii Europejskiej - wynika z danych Eurostatu. Unijni statystycy zwracają jednak uwagę, że niektóre regiony naszego kraju rozwijają się bardzo szybko.