• Informacje na temat:

  mapa województwa

Artykuły na temat: mapa województwa
 • Zarobki w województwie lubelskim w 2017 r.

  Wynagrodzenia w miastach Mapa 1. przedstawia wynagrodzenia w miastach województwa lubelskiego, których przynajmniej 100 mieszkańców wypełniło naszą ankietę. Najwyższe zarobki otrzymali pracownicy zatrudnieni w Puławach (3840 zł brutto). Wynagrodzenia w branżach Branżą o najwyższej medianie wynagrodzeń w województwie lubelskim były technologie informatyczne (4762 zł). Powyżej mediany...

 • Według danych SMEO/ERIF BIG, w pięciu województwach firm borykających się z problemami finansowymi było więcej niż tych, które w kłopoty finansowe nie popadły. Czarnym punktem na mapie polskiego mikrobiznesu jest Podkarpacie. Świętokrzyskie, pomimo niskiej rentowności obrotu brutto i słabych płac, na problemy wskazuje najrzadziej.

 • Zarobki w województwie śląskim w 2016 roku

  W 2016 roku mediana miesięcznych zarobków w województwie śląskim wyniosła 3700 zł. 25 proc. mieszkańców tego województwa zarabiało 2700 zł i mniej, natomiast 25 proc. zarabiało miesięcznie co najmniej 5400 zł. Najwięcej zarabiali pracownicy zatrudnieni w stolicy województwa - Katowicach.

 • Czy mamy Dolinę Krzemową? Sprawdź mapę innowacyjności Polski

  Małopolskie, Dolnośląskie, Pomorskie doganiają Mazowieckie w innowacyjności. Dystans między regionami się zmniejsza - pokazało badanie "Indeks Millennium - Potencjał Innowacyjności Regionów 2017". Co ciekawe największy rozwój potencjału innowacyjności osiągnęło województwo lubelskie, w którym liczba wydanych patentów wzrosła ponad trzykrotnie na przełomie 5 lat.

 • Gdzie płacą najwięcej? TOP 5 województw przyjaznych informatykom

  ...wyższych uczelni technicznych, które kształcą młodych informatyków, wchodzących na rynek pracy. Nie bez powodu mapa "top 5", a nawet "top 6" wynagrodzeń w IT praktycznie pokrywa się z mapą ilości...

 • PiS wprowadza zmiany na mapie. I wznieca samorządowe spory

  Ponad 117 tys. obywateli od przyszłego roku odczuje korekty w podziale terytorialnym, które szykuje im rząd. Na razie trwają jednak trudne negocjacje z samorządami nad ostatecznym kształtem projektu.

 • Polska mapa wynagrodzeń: Biedniejsze regiony gonią Mazowsze

  W I półroczu 2011 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w Polsce wyniosło 3415,63 zł brutto. Płacowa mapa wynagrodzeń Polaków jest jednak bardzo zróżnicowana.

 • Mapa cen polskiej ziemi. Zobacz, ile kosztują grunty w naszym kraju

  Polska ziemia rolna wciąż drożeje. W ubiegłym roku średnia cena państwowych gruntów wynosiła 29,5 tys. zł, a prywatnych - 38,6 tys. zł za ha. Dla porównania, jeszcze w 1992 roku jeden hektar kosztował w naszym kraju... 500 zł.

 • Polska mapa zamożności. Tu zarobisz najwięcej

  W pierwszym półroczu przeciętne wynagrodzenie w przemyśle wyniosło 3762 zł - wynika z najnowszych danych GUS. Jednak poziom płac był bardzo zróżnicowany w zależności od województwa. Najlepiej(...). w województwach: podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim. To nie przypadek. W tych regionach mało jest dużych przedsiębiorstw i dlatego nie ma tam silnych związków zawodowych...

 • Ceny mieszkań w różnych regionach Polski

  Jak wygląda mieszkaniowa mapa Polski biorąc pod uwagę ceny? Analiza ofert prowadzi do ciekawych wniosków: na średni poziom cen w województwach największy wpływ mają ich stolice, natomiast poza dużymi miastami stawki w mniejszych ośrodkach różnią się nieznacznie. Przeciętnie, na tzw. prowincji mieszkania kosztują około 3000-3500 zł/mkw.