• Informacje na temat:

  marginalizacja i wykluczenie społeczne

Artykuły na temat: marginalizacja i wykluczenie społeczne
 • Szok na rynku pracy

  ...z poszukiwania pracy, to największy problem. Właśnie w tej grupie występuje największe wykluczenie z różnych form życia społecznego i najdalej idąca marginalizacja. Jednocześnie ludzie ci podejmują rozmaite(...) zatrudnienia to droga do społecznego wykluczenia? Stanisława Golinowska (UJ i IPiSS), w: Polityka Społeczna nr 11 - 12 z 2006 r. Pani profesor kierowała projektem "Ubóstwo i wykluczenie społeczne oraz...

 • Prof. Gersdorf: Umowy śmieciowe muszą zostać ucywilizowane

  - Rząd proponuje zmiany w Kodeksie pracy, a problemem w Polsce jest to, że wiele osób pracuje nie na podstawie umów o pracę, tylko na podstawie umów zwanych popularnie śmieciowymi. Muszą one zostać ucywilizowane - powiedziała sędzia SN prof. Małgorzata Gersdorf.

 • Od poniedziałku nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej

  Dzisiaj w Polsce w życie weszły nowe przepisy dotyczące pomocy społecznej. W sposób kompleksowy określają kto może skorzystać z pomocy państwa i w jakiej formie. Nowela wskazuje, za co odpowiedzialne są gminy. Daje też większą ochronę pracownikom socjalnym.

 • Chcemy na nowo zdefiniować granice starości - Bojanowska

  - Chcemy na nowo zdefiniować granice starości, żeby 50-latkowie nie uważali, że są osobami starszymi i nie myśleli o emeryturze - mówiła wiceszefowa MRPiPS Elżbieta Bojanowska, przedstawiając kierunki polityki społecznej wobec seniorów, którą przygotowuje resort.

 • Chcemy na nowo zdefiniować granice starości

  - Chcemy na nowo zdefiniować granice starości, żeby 50-latkowie nie uważali, że są osobami starszymi i nie myśleli o emeryturze - zapowiedziała wiceszefowa MRPiPS Elżbieta Bojanowska, przedstawiając kierunki polityki społecznej wobec seniorów, którą przygotowuje resort.

 • Milion rodzin niewypłacalnych

  Jednym z czynników wpływających na wykluczenie społeczne w Polsce jest problem nadmiernego zadłużenia. Ma mu zapobiegać przygotowywana ustawa o upadłości konsumenckiej o której przyjęcie zabiega Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej.

 • W Polsce istnieje wiele obszarów zagrożonych marginalizacją społeczną, o dużej stopie bezrobocia. Projekt krakowskich animatorów ma pomóc w walce z tymi zjawiskami.

 • 80 mln Europejczyków żyje w nędzy

  17 proc. populacji UE - 80 mln osób, w tym 19 mln dzieci - żyje poniżej progu ubóstwa - powiedział dyrektor generalny ds. badań naukowych, ekonomii i spraw socjalnych Komisji Europejskiej Jean-Michel Baer. Jego zdaniem, UE może to zmienić za pomocą edukacji.