• Informacje na temat:

  mariusz zawisza

Artykuły na temat: mariusz zawisza
 • Ile mógłby zarobić prezes giganta powstałego w wyniku połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu?

  Zarobki prezesów PKN Orlen, PGNiG i Lotosu w 2014 roku Na początek warto zobaczyć ile zarobili prezesi trzech paliwowych spółek w 2014 roku. Najwięcej, prawie 3 mln zł ,zarobił prezes PKN Orlen Dariusz Krawiec. Na drugim miejscu znalazł się prezes PGNiG Mariusz Zawisza. Jego roczna pensja wyniosła ponad 1,9 mln zł. Najmniejszymi spośród trójki zarobkami mógł pochwalić się prezes Lotosu Paweł...

 • Mariusz Zawisza odwołany ze stanowiska prezesa PGNiG

  Były minister gospodarki Piotr Woźniak pokieruje tymczasowo Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem - zdecydowała w piątek rada nadzorcza spółki. Stanowisko stracił prezes i dwaj wiceprezesi firmy.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  Ustawa kominowa ogranicza obecnie zarobki prezesów spółek Skarbu Państwa do sześciokrotności przeciętnej płacy w sektorze przedsiębiorstw, co na dziś oznacza niespełna 25 tys. zł brutto. Przepisy można jednak obejść - na przykład zawierając kontrakty menedżerskie. Poprzedni prezes PGNiG Mariusz Zawisza zarobił w 2015 r. 2,8 mln zł brutto (razem ze świadczeniami dodatkowymi, premiami...

 • Paweł Jarczewski odwołany, Mariusz Bober nowym prezesem Grupy Azoty

  Rada nadzorcza na piątkowym posiedzeniu powołała Mariusza Bobera na nowego prezesa Grupy Azoty. Ze stanowisk odwołani zostali: dotychczasowy prezes oraz trzech wiceprezesów firmy.

 • PGNiG rozmawia Gazpromem mimo arbitrażu

  - Spór z Gazpromem jest w fazie arbitrażu, ale równolegle prowadzimy rozmowy bilateralne. Rozmowy te są bardzo zaawansowane - poinformował prezes PGNiG Mariusz Zawisza.

 • PGNiG wzmocniona w rozmowach z Gazpromem

  Decyzja Komisji Europejskiej o przedstawieniu Gazpromowi zarzutów o nadużywanie monopolistycznej pozycji na rynku gazu może pomóc PGNiG w negocjacjach kontraktu - ocenił Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

 • Prezesi PGNiG i Gazpromu spotkali się

  Prezes PGNiG Mariusz Zawisza spotkał się w poniedziałek z szefem rosyjskiego Gazpromu Aleksiejem Millerem. Rozmowy dotyczyły kontraktu gazowego i prawdopodobnie postępowania arbitrażowego ws.cen gazu.

 • Zysk netto PGNiG w I kw. 2015 r. wzrósł do 1,24 mld zł z 1,18 mld zł przed rokiem i był wyższy od prognoz rynkowych na poziomie 1,01 mld zł. Prezes spółki Mariusz Zawisza określił ten kwartał jako "efektywny operacyjnie".

 • Pogromca mitów gazowych

  Plan rozwoju gazowego potentata w Polsce, na najbliższych kilka lat: inwestowanie w upstream, utrzymanie mocnej pozycji w handlu, maksymalizacja przepływów z aktywów infrastrukturalnych i wytwarzania, akwizycja sieci ciepłowniczych. - Oczywiście także szukamy okazji na rynku. Mamy apetyt na inwestycje - podkreśla Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

 • Raport bieżący nr 5/2018 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe W dniu 21 lutego 2018 roku Pan Mariusz...