• Informacje na temat:

  markets

Artykuły na temat: markets
 • Zawód ociekający seksapilem: Big data scientist

  Ta profesja wręcz kipi seksapilem. Według Hala Variana, głównego ekonomisty Google, badacz danych (big data scientist), będzie jednym z najbardziej pożądanych zawodów tej dekady. Wartość globalnego rynku big data według szacunków IDC sięga obecnie około 16,9 mld dol. Jednak według prognoz Markets and Markets do 2018 roku globalna wartość tego rynku sięgnie już 46,34 mld dol.

 • Rynki emerging markets wchodzą w okres bessy

  Przed rynkami wschodzącymi stoi w najbliższym czasie szereg wyzwań, w szczególności mocniejszy dolar, polityka monetarna Fed, kwestie wojen handlowych, obawy o światowy wzrost oraz oczekiwania względem siły rynku akcji USA - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI".

 • Pokolenie Y gotowe do wejścia na rynek pracy

  .... z nich chce iść na studia podyplomowe i kursy specjalistyczne, podczas gdy średnia dla całego regionu wynosi 5,5 proc. " - mówi Halina Frańczak, Dyrektor Clients & Markets na Polskę oraz Europę...

 • Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych firmę Spot Capital Markets Ltd, prowadzącą działalność za pośrednictwem strony nobleoption.com/pl - poinformowała KNF w poniedziałkowym komunikacie.

 • Zwolnili już 30 tys. osób. Kolejnych 3,5 tys. na bruk

  Zwolnienia obejmują zarówno operacje w Wielkiej Brytanii, jak i zagraniczne. W Wielkiej Brytanii w dziale Global Banking & Markets pracę straci 2 tys. osób. Zatrudnienie zmniejszy się do 15 tys. z 17 tys. pracowników. Pozostałe 1,5 tys. zwolnień spadnie głównie na Azję i Amerykę Płn. RBS, na koniec 2010 r. zatrudniający ok. 100 tys. pracowników, po rekapitalizowaniu go przez rząd sumą 45,5 mld...

 • W komentarzu rynkowym sprzed miesiąca pisaliśmy, że "okazje do ponownego zwiększenia zaangażowania [...] pojawiają się w momencie największego natężenia negatywnych informacji w otoczeniu rynku".

 • Przedstawiciele pokolenia Y oczekują od pracodawców więcej niż tylko średniej krajowej

  .... w ocenach rynku pracy. Najwięcej negatywnych ocen z kolei wystawili w tych dwóch pytaniach studenci z Bałkanów  - wyjaśnia Halina Frańczak , dyrektor Clients & Markets Deloitte na Polskę i Europę Środkową...

 • Na rynku akcyjnym nastroje w dalszym ciągu pozostają dobre, a indeksy giełdowe powoli wspinają się na wyższe poziomy. Wczorajsza sesja na Wall Street po raz kolejny zakończyła się jednoprocentowymi wzrostami, a notowania kontraktu terminowego na S&P 500 docierają już do czerwcowych szczytów tuż poniżej poziomu 2800 pkt., nieco wyżej znajdują się natomiast szczyty z marca.

 • Nowe miejsca pracy - księgowi funduszy poszukiwani

  ...realizować zadania dla międzynarodowych klientów - powiedział w informacji prasowej Joseph C. Antonellis, Vice Chairman firmy, zarządzający jednostkami Global Services i Global Markets firmy na...

 • Słabość dotyka też nasz region, czyli złotego. Jaki jest wspólny mianownik dla tych wydarzeń? Oczywiście kwestia grecka, czy też ukraińska, które będą omawiane dzisiaj wieczorem w Brukseli i Mińsku. I raczej bez konkretnych rozstrzygnięć.