• Informacje na temat:

  markety

Artykuły na temat: markety
 • Nowe wytyczne w Biedronce. Będzie zakaz brania wolnego w piątki?

  Im bliżej marca, w którym wchodzą przepisy ograniczające handel w niedziele, tym markety mają więcej pomysłów na to, jak obronić swoje obroty przed spadkiem.

 • Handel: Markety będą zamykać najsłabsze sklepy

  Rynek powierzchni handlowych wciąż dynamicznie się rozwija. W ubiegłym roku powstało 15 takich obiektów. Deweloperzy coraz chętniej stawiają na mniejsze miasta, ok. 50 tys. mieszkańców. Duża liczba centrów handlowych sprawia, że część najemców po latach intensywnej ekspansji musi konsolidować swoje sieci i rezygnować z niektórych sklepów. To może oznaczać, że najsłabsze galerie popadną w tarapaty - prognozuje Karel Zeman z CBRE Global Investors na Polskę.

 • Polskie sklepy chcą się pozbyć kasjerów

  Polskie markety chcą zrezygnować z kasjerów i zastąpić ich samoobsługowymi kasami. Programy pilotażowe zaplanowały m.in. Piotr i Paweł oraz Tesco.

 • W niedziele markety będą zamknięte? "Cios w polski handel"

  Nikt z branży handlowej, poza zwolnionymi z podatku handlowego, nie jest zadowolony z propozycji Ministerstwa Finansów. Proponuje ono, by nową daninę płaciły wszystkie firmy, które przekroczą próg obrotów 1,5 mln zł miesięcznie. W takim przypadku w weekendy i święta zapłacą stawkę podatku 1,9 proc. od obrotów, a za obrót w pozostałe dni 0,7 proc. lub 1,3 proc. od nadwyżki ponad 300 mln zł miesięcznie. Plany resortu krytykują zarówno przedstawiciele krajowego małego i średniego handlu (w tym...

 • Zagraniczni pracodawcy zarzucili sieć na nasz rynek

  Kilka lat temu markety w Wielkiej Brytanii intensywnie rekrutowały polskich pracowników. Czy teraz to samo dzieje się w Niemczech?

 • "Puls Biznesu": Afrykański gigant testuje nasz kraj

  Shoprite, południowoafrykański potentat na rynku supermarketów, przymierza się do wejścia do Polski. Łatwo nie będzie - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".

 • Wal-Mart zamknie 269 sklepów, zwolni 16 000 osób

  Spółka ma w świecie 11 500 placówek i zatrudnia 2,2 mln osób. Teraz w samych Stanach Zjednoczonych zamknie 154 sklepy (z 4500, w tym 102 mniejsze o nazwie Walmart Express i większe Supercenters) i zwolni z pracy 10 000 osób (z 1,4 mln). Pozostałe markety zamknięte zostaną w Ameryce Południowej, 60 w Brazylii. Tam pracę straci 6000 osób. Firma zadeklarowała, że zwalniani dostaną dwumiesięczne...

 • Bez obaw można kupować tylko cztery gatunki ryb

  Bez obaw można kupować karpia, dorsza bałtyckiego ze stada wschodniego, szprota i śledzia - informuje organizacja ekologiczna WWF Polska.

 • Nasilają się strajki pracowników sieci handlowych. Rynek pracownika sprzyja protestującym

  ...- Markety w Polsce właściwie od początku lat 90. budzą różnego rodzaju kontrowersje - to zarówno super- i hipermarkety, a w ostatnich latach dyskonty. Jest kilka obszarów, w których pojawiają się te(...) problemem, spowodowanym m.in. niskimi zarobkami, jest jednak niedobór pracowników w handlu, który powoduje nadmierne obciążenie obowiązkami obecnych pracowników. - Markety i dyskonty są głównym punktem...

 • Chleb drożeje, bo jemy go za mało

  Piekarze alarmują z roku na rok Polacy jedzą coraz mniej chleba. Chcą o klientów zawalczyć jakością, a to oznacza jedno: wzrost cen. I to nawet o jedną trzecią podaje dzisiejszy Fakt. Fatalną kondycję piekarni psuja jeszcze markety, które na miejscu same wypiekają chleb ze zmrożonych składników.