• Informacje na temat:

  marsa

Artykuły na temat: marsa
 • Garnitur kontra klapki, czyli pokolenia X i Y w pracy

  X są z Marsa, Y z Wenus Pokolenie X to generacja pracowników urodzona między 1961 a 1980 rokiem, dzisiaj nazywana ironicznie "garniturami". Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiali w rozwijającej się epoce konsumpcjonizmu, gdzie odkrywali, że przedkładając ciężką pracę ponad odpoczynek, można osiągnąć wysoką pozycję oraz szansę na wygodne życie. To osoby nauczone pracy 12 godzin na dobę...

 • Polski Kret poleci na Marsa

  Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

 • ...designerki Simensa, gdzie ekran po dotknięciu przycisku zamienia się w lusterko, zaś slogan reklamowy brzmi "niektóre telefony są z Marsa, ten pochodzi z Wenus". Równie ciekawe rozwiązanie zastosowano...

 • Od kolonizacji Marsa do produktu idealnego

  Rozmowa z dr Michałem Kracikiem, wykładowcą na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, współzałożycielem firmy projektowej EXEON. Pasjonatem eksploracji kosmosu, który m.in. prowadził badania w Massachusetts Institute of Technology (MIT).

 • Polska wiertnica - niezwykłe urządzenie do badania gruntu ciał niebieskich

  Polscy naukowcy przygotowali kosmiczną wiertnice, która może badać grunt ciał niebieskich, np. Marsa. To niezwykłe urządzenie potrafi pracować bez udziału człowieka.

 • Barbórka na Atakamie

  Atakama. Tysiące kilometrów kwadratowych piachu, kamieni i soli pokrywających północne Chile. Miejsce tak nieziemskie, że NASA testuje tu sprzęty przeznaczone do późniejszych misji na Marsa. Od wschodu ograniczają ją Andy, na zachodzie wbija się w Pacyfik. Jej wybrzeże usiane jest złowieszczo wrakami statków.

 • Budowa Stoczni Szczecińskiej jest przedsięwzięciem nierentownym - Nowoczesna

  Budowa Stoczni Szczecińskiej jest tak odległa i nierzeczywista jak lot pierwszego człowieka na Marsa w ciągu kadencji PiS - ocenił na piątkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Jego zdaniem rząd powinien pomóc finansowo małym firmom z branży stoczniowej.

 • Raport bieżący nr 44/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd SITE S.A.("Fat Dog Games") podaje do publicznej wiadomości...

 • Raport bieżący nr 54/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd MOSTOSTALU ZABRZE S.A. (Emitent)...

 • Koncern Mars wycofuje batoniki z powodu zanieczyszczeń

  - Z powodu plastikowych cząstek znalezionych w czekoladowym batoniku amerykański koncern Mars przystąpił do dużej operacji wycofywania z handlu niektórych swych produktów w 55 krajach - poinformował we wtorek rzecznik holenderskiego oddziału firmy Roel Govers.