• Informacje na temat:

  marszand

Artykuły na temat: marszand
 • "Gorączka Beksińskiego" na rynku sztuki? To możliwe...

  Niedawno postać Zdzisława Beksińskiego - polskiego malarza surrealisty i fotografa, a nawet rzeźbiarza - została przypomniana książką, która odsłoniła wiele szczegółów z jego życia i uwiarygodniła go jako artystę. W 2016 roku ma trafić do dystrybucji film fabularny o Beksińskim z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Wzrost zainteresowania postacią może się przełożyć na wzrost ceny jego prac - szczególnie tych na papierze, które nie są tak drogie jak obrazy olejne.

 • Słabnąca oferta sztuki dawnej na aukcjach

  Raporty ze światowego rynku mówią dobitnie - segment sztuki dawnych mistrzów i prac XIX-wiecznych topnieje. Czy to samo dotyczy rynku polskiego?

 • Zagraniczne aukcje pełne polskich skarbów

  Co roku w wyniku kradzieży giną w Polsce dziesiątki, czy nawet setki dzieł sztuki. W krajowym wykazie zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem znajduje się ponad 63 tysiące pozycji.

 • Zarząd Domu Aukcyjnego Abbey House S.A. (dalej Spółka) informuje, iż w dniu 3.11.2011 roku zawarł umowę o współpracy z Wojciechem Fibakiem. Zgodnie z niniejszą...

 • Milionerzy kupują sztukę

  Na świecie przybywa milionerów. Wzrost liczby osób bogatych i ich zainteresowanie sztuką widać w galeriach i na aukcjach. Prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać na nowe rekordowe transakcje.

 • "Gorączka złota" na rynku sztuki

  Ceny za obrazy i rzeźby na aukcjach w Londynie i Nowym Jorku biją rekordy. Także w Niemczech domy aukcyjne przeżywają prawdziwy boom.

 • Stąpasz po cienkim lodzie

  Kupowanie sztuki współczesnej często porównać można ze stąpaniem po cienkim lodzie. Umiejętność poruszania się po tej momentami niebezpiecznej powierzchni przychodzi z czasem. Pewnikiem w inwestycjach są nazwiska sprawdzone, a więc artystów działających na rynku już jakiś czas, co za tym idzie artystów nienajmłodszych, takich którzy już czegoś w swoim "zawodzie" dokonali. Upływ lat jest o tyle pozytywny, z punktu widzenia kolekcjonera, że pozwala zaobserwować drogę artystyczną i ewolucję jaką...

 • Rynek sztuki na celowniku globalnej recesji

  W ciągu kilku ostatnich lat obserwowaliśmy jak światowy rynek sztuki rozrasta się i nabiera rozmachu. Co z rynkiem sztuki w obliczu globalnej recesji? Czy czasy, kiedy dzieła sztuki były rozchwytywane podczas emocjonujących licytacji, bezpowrotnie minęły? Czy możemy się spodziewać poważnego krachu na rynku sztuki?

 • Samsung Art Master po raz 5.

  To jedna z tych imprez, których dobry inwestor i kolekcjoner nie omija. Firma Samsung już piąty raz z rzędu organizuje swój konkurs dla młodych twórców polskich szkół artystycznych.

 • Artystka z potencjałem

  Gdyby nie została malarką, zapewne byłaby modelką. Ma szczególne upodobanie - "pozuje" do swoich obrazów stając się jednocześnie i twórcą i częścią samego dzieła. Jej rodacy mówią o niej, że jest "cool". O kim mowa?