• Informacje na temat:

  marża

Artykuły na temat: marża
 • Wracając późno do domu, weszłam do apteki, aby kupić leki. Okazało się, że muszę dopłacić za nocny dyżur. Czy pobieranie takiej marży jest dopuszczalne? Alina z woj. mazowieckiego

 • Ile wynosi marża dewelopera?

  Co piąta złotówka wydana na mieszkanie stanowi zysk dewelopera. Przeciętne marże w takich miastach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań kształtują się na poziomie 1000 - 1500 zł na każdym metrze kwadratowym, co stanowi około 20 proc. ceny. Choć wydaje się, że to dużo, w branży deweloperskiej 7 lat temu marże potrafiły sięgać nawet i 50 proc.

 • Polscy programiści marzą o pracy w USA i Wielkiej Brytanii. Nie planują jednak zostawać tam na stałe

  ​Polska jest jednym z najlepszych źródeł pozyskiwania informatyków dla pracodawców zagranicznych. Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Wielka Brytania - to najpopularniejsze miejsca, gdzie programiści szukają pracy - wynika z badań firmy Modis Polska. Wysoko w rankingu są też bardziej egzotyczne miejsca, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Japonia. Większość osób deklaruje, że interesuje ich wyjazd na czas określony, a potem zamierzają wrócić do Polski. Na krajowym rynku pracy ofert dla nich nie...

 • Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Niecałe 2 tysiące złotych na każdym metrze kwadratowym mieszkania w Warszawie zarabia deweloper. Tyle wynosi jego marża - a przynajmniej tak wynika z danych NBP. W cenie nieruchomości dla klienta największą część stanowią koszty budowy i gruntu.

 • ​Polacy marzą o Kanadzie

  Coraz więcej polskich emigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii myśli o wyjeździe do Kanady. Swoją przyszłość z krajem klonowego liścia wiąże też Tomek, zatrudniony na Wyspach jako mechanik w firmie budowlanej.

 • Dla kogo marża kredytu hipotecznego będzie niższa?

  W ostatnim czasie stopy procentowe zostały już wielokrotnie obniżone. Jednocześnie systematycznie zwiększa się próg wymaganego wkładu własnego. Zmiany sprawiają, że coraz większe znaczenie dla Polaków poszukujących kredytu hipotecznego odgrywa marża banków. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podkreślają, że jej wysokość jest jednak uzależniona od co najmniej ośmiu czynników i radzą, na

 • Założenia rządowego programu mieszkanie plus

  To zupełnie nowy projekt, skierowany do wszystkich, którzy marzą o własnym M, ale ich na nie nie stać. Przedstawiamy szczegóły.

 • Niska marża vs. niska prowizja? Co ważniejsze przy kredycie hipotecznym?

  Z kredytem hipotecznym wiąże się wiele pojęć, które nie dla każdego są do końca zrozumiałe. Decydując się na tę metodę finansowania, możemy wybrać ofertę z niską marżą i wysoką prowizją lub odwrotnie. Na co się zdecydować? Co będzie dla nas korzystniejsze? Podpowiadamy.

 • Praca w Norwegii tylko dla mężczyzn?

  O tym emigracyjnym raju od wielu lat jest głośno. Raz z powodu wysokich zarobków, innym razem z powodu kryzysu w branży olejowej, spadającej wartości korony czy zwolnieniach w różnych branżach. Wahania norweskiej gospodarki nie zatrzymują jednak tych, którzy wciąż marzą o poprawie swojej sytuacji materialnej.

 • Banki już nie będą mogły zaskoczyć nas droższym kredytem

  Klienci składający wniosek o kredyt hipoteczny, niekiedy już w trakcie jego rozpatrywania, dowiadywali się, że marża będzie wyższa niż początkowo informowano. Expander zwraca jednak uwagę, że już niedługo takie działanie będzie zakazane przez prawo. Dzięki uchwalonej właśnie przez Sejm ustawie o kredycie hipotecznym, będziemy mieli przynajmniej 35 dni gwarancji niezmienności oferty.