• Informacje na temat:

  maszyna do produkcji piwa

Artykuły na temat: maszyna do produkcji piwa
 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...nie pozbawi bowiem pracy jednego człowieka, ale nawet trzech - w końcu maszyna może pracować na trzy zmiany, nie licząc czasu na naprawy czy załadowanie akumulatorów. W takim wypadku danemu robotowi(...) opodatkować pracę robotów, to może potraktować je jako środek produkcji? W końcu maszyny we współczesnych przedsiębiorstwach są właśnie tym - elementem wyposażenia, który służy wytwarzaniu produktów...

 • Nad polskimi plażami obserwuje się zwiększoną ilość dronów. Turyści mogą się bronić?

  Plażowicze narzekają na modne drony. Bez przeszkód można je nabyć w każdym sklepie z elektroniką. Jednak użytkownicy takich maszyn często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich działania bywają niezgodne z prawem.

 • Zarobki w Czechach dynamicznie rosną. To dla firm większy problem niż deficyt pracowników

  ..., które postawiły na automatyzację i robotyzację produkcji. Nie wszystkie jednak czynności w wielu tych firmach mogą wykonywać roboty. Przykładem jest znany nie tylko w Czechach browar Plzneński Prazdroj, który wprowadził u siebie niedawno w pełni zautomatyzowany system zarządzania produkcją piwa oraz zmodernizował swoje linie rozlewania i pakowania piwa. Okazało się jednak, że także w tej firmie...

 • Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby - tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

 • Życie z kontrabandy. Polscy szmuglerzy podbijają Norwegię

  Holland do portu Immingham (hrabstwo Lincolnshire) we wschodniej Anglii. Papierosy ukryto w dwóch dużych maszynach do produkcji przemysłowej. Czarnorynkową wartość przemytu ocenia się na ok. 600 tys(...). puszek piwa, 4500 butelek wódki i prawie milion papierosów - mówi Wenche Fredriksen, szefowa norwesko-szwedzkiego przejścia granicznego w Svinesund. - Polacy przemycają duże ilości alkoholu i wyrobów...

 • Będzie kaucja za plastikowe butelki. Napoje podrożeją

  Resort środowiska jest skłonny poprzeć samorządowców, którzy domagają się wprowadzenia takiej opłaty. Trwają analizy - wynika z ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego (Józefa Stalina później usunięto z nazwy obiektu).

 • Małe browary idą na wojnę!

  Mimo pesymistycznych wieści z rynku piwa i informacji o problemach z rynku browarów regionalnych, segment piw lokalnych stale się rozwija - browary rozszerzają dystrybucję, przejmują i inwestują w moce. Warto jednak zapytać, jak wyglądają strategie polskich lokalnych browarów na najbliższe lata?

 • Światowy lider zlokalizuje dużą inwestycję w Polsce

  Światowy lider na rynku opakowań szklanych - firma Owens-Illinois - wybrał Polskę na miejsce kolejnej inwestycji: obok dwóch zakładów produkcyjnych i centrum serwisowego maszyn otwiera centrum usług wspólnych, które będzie obsługiwać cały rynek europejski. To perspektywiczny dla producenta rynek. Sprzyja temu m.in. rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństw. W Polsce na razie szkło stanowi nieco ponad 13 proc. rynku opakowań, ale jego popularność rośnie.

 • Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego " PEPEES " SA w Łomży przekazuje informację o zawartej w dniu dzisiejszym tj. 18.02.2000r. umowie kupna -...