• Informacje na temat:

  medycyna rodzinna

Artykuły na temat: medycyna rodzinna
 • Anglicy chcą nam podkupić setki lekarzy. Grozi nam demograficzna katastrofa

  ...mają pod opieką. Rząd zamierza rozwijać POZ, ale na razie praca lekarza rodzinnego była na tyle mało atrakcyjna, że liczba medyków podejmujących się specjalizacji medycyna rodzinna, spada średnio...

 • Mieszkanie, auto, wysoka pensja to za mało. Zobacz, jak przyciąga się lekarzy

  Mieszkanie, samochód służbowy, wysokie pensje i szkolenia na koszt pracodawcy - to niektóre z metod, jakimi dyrektorzy placówek medycznych chcą "przekupić" lekarzy. Próbują to robić zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

 • Młodzi lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  ...dziedziny medycyny oraz od okresu odbytej specjalizacji.   Minister zdecydował, że wynagrodzenie zasadnicze w dziedzinach: chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, medycyna rodzinna, medycyna ratunkowa...

 • Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem może być system holenderski

  Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów.

 • Kolesiostwo i klanowość. Cała prawda o pracy lekarzy w Polsce

  ..., zauważyć można jeszcze jedną, niepokojącą tendencję. Mało kto chce - tak sam z siebie - startować na specjalizację medycyna rodzinna. Bodaj najważniejszą, jeśli postrzegać system opieki zdrowotnej jako...

 • Druzgocący raport o stanie o diagnostyki laboratoryjnej

  W Polsce wykonuje się zbyt mało badań laboratoryjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej - raportuje Najwyższa Izba Kontroli. Jak wynika z raportu, diagnostyka laboratoryjna jest niedoceniania, a nakłady na sprzęt i środki do na tle krajów UE są niewielkie - wynoszą jedynie 8,5 euro na osobę. Lekarze w celu minimalizowania kosztów ograniczają zlecanie badań.

 • 200 zł za 24 godziny. Jak naprawdę wygląda praca i zarobki lekarza rezydenta?

  "Żeby być dobrym lekarzem, musi być pasja, ciekawość, zainteresowanie, wiedza i umiejętności społeczne. Ale czy fakt, że mam misję, sprawia, że nie muszę zarabiać? Kolega został motorniczym tramwaju, dostał na wstępie 4,5 tys. zł brutto i bezpłatny kurs. Jemu nikt o misji nie mówił". Lekarz rezydent w rozmowie z Klarą Klinger opowiada o tym, jak naprawdę wygląda ta praca.

 • Epidemia niezbadanych suplementów. Dlaczego wciąż nie ma nad nimi nadzoru?

  Produktów przybywa tak szybko, że na aptecznych półkach lądują, nim ktokolwiek zdąży je przetestować. Ponad połowa Polaków wierzy, że są bezpieczne dla zdrowia. Naczelna Izba Lekarska ma inne zdanie.

 • Najlepiej opłacane zawody dla kobiet

  Od niedawna na rynku pracy dominują kobiety. W 2008 roku, ostatnim dla którego dostępne są statystyki, 60 proc. z nich poszukiwało zatrudnienia bądź posiadało pracę, stanowiąc tym samym 46,5 proc. całkowitej siły roboczej w Stanach Zjednoczonych. Ponad jedna trzecia z wymienionych kobiet pracowała na stanowiskach związanych z zarządzaniem, wolnym zawodem itp. stanowiąc 51 proc. procent wszystkich pracowników w najlepiej opłaconym sektorze.

 • Rodzina 500 plus ruszyła z kopyta

  Dziś we wszystkich województwach uruchomione zostały infolinie na temat programu 500 plus - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Samorządy szykują się na wdrożenie programu.W resorcie rodziny infolinia działa pod numerem 22 529 06 68.