• Informacje na temat:

  medycyna rodzinna

Artykuły na temat: medycyna rodzinna
 • Anglicy chcą nam podkupić setki lekarzy. Grozi nam demograficzna katastrofa

  ...mają pod opieką. Rząd zamierza rozwijać POZ, ale na razie praca lekarza rodzinnego była na tyle mało atrakcyjna, że liczba medyków podejmujących się specjalizacji medycyna rodzinna, spada średnio...

 • Mieszkanie, auto, wysoka pensja to za mało. Zobacz, jak przyciąga się lekarzy

  Mieszkanie, samochód służbowy, wysokie pensje i szkolenia na koszt pracodawcy - to niektóre z metod, jakimi dyrektorzy placówek medycznych chcą "przekupić" lekarzy. Próbują to robić zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

 • Kolesiostwo i klanowość. Cała prawda o pracy lekarzy w Polsce

  ..., zauważyć można jeszcze jedną, niepokojącą tendencję. Mało kto chce - tak sam z siebie - startować na specjalizację medycyna rodzinna. Bodaj najważniejszą, jeśli postrzegać system opieki zdrowotnej jako...

 • Służba zdrowia wymaga pilnych zmian. Rozwiązaniem może być system holenderski

  Starzejące się społeczeństwo i ograniczone zasoby finansowe to największe wyzwania systemu opieki zdrowotnej. Chcąc im sprostać, służba zdrowia musi postawić na nowe technologie i koordynację procedur medycznych. To pozwoli obniżyć ich koszty i poprawić jakość usług dla pacjentów.

 • Najlepiej opłacane zawody dla kobiet

  Od niedawna na rynku pracy dominują kobiety. W 2008 roku, ostatnim dla którego dostępne są statystyki, 60 proc. z nich poszukiwało zatrudnienia bądź posiadało pracę, stanowiąc tym samym 46,5 proc. całkowitej siły roboczej w Stanach Zjednoczonych. Ponad jedna trzecia z wymienionych kobiet pracowała na stanowiskach związanych z zarządzaniem, wolnym zawodem itp. stanowiąc 51 proc. procent wszystkich pracowników w najlepiej opłaconym sektorze.

 • Druzgocący raport o stanie o diagnostyki laboratoryjnej

  W Polsce wykonuje się zbyt mało badań laboratoryjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej - raportuje Najwyższa Izba Kontroli. Jak wynika z raportu, diagnostyka laboratoryjna jest niedoceniania, a nakłady na sprzęt i środki do na tle krajów UE są niewielkie - wynoszą jedynie 8,5 euro na osobę. Lekarze w celu minimalizowania kosztów ograniczają zlecanie badań.

 • Rodzina 500 plus ruszyła z kopyta

  Dziś we wszystkich województwach uruchomione zostały infolinie na temat programu 500 plus - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Samorządy szykują się na wdrożenie programu.W resorcie rodziny infolinia działa pod numerem 22 529 06 68.

 • Dlaczego Polacy mają mało dzieci? Stały się dobrem konsumpcyjnym, a ich posiadanie jest sprzeczne z logiką

  Polak chciałby mieć więcej dzieci. Ma jednak wiele powodów, by zatrzymać się na jednym. I wkurza go, jeśli przypomina mu się, że kiedyś marzył o całej gromadce.

 • Jeszcze do końca tego roku nowy udziałowiec Medycyny Rodzinnej, fundusz Enterprise Investors, wyłoży ponad 20 mln zł na inwestycje w firmie medycznej. W ciągu czterech lat spółka zamierza uruchomić na terenie kraju przynajmniej 30 poradni

 • Mid Europa Partners kupi Medycynę Rodzinną

  Mid Europa Partners, firma private equity inwestująca w Europie Środkowej i Wschodniej, kupi od Polish Enterprise Fund LP zarządzanego przez Enterprise Investors oraz kilku inwestorów indywidualnych 100 proc. akcji Medycyny Rodzinnej. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2007 roku - podał Mid Europa Partners w komunikacie.