• Informacje na temat:

  metale ziem rzadkich cena

Artykuły na temat: metale ziem rzadkich cena
 • Kraje Unii nie porozumiały się w sprawie przepisów mających pomóc Unii Europejskiej w walce z nieuczciwymi praktykami handlowymi.

 • Polityka surowcowa dla Polski? Dokument ma powstać w ciągu trzech lat

  - Polska potrzebuje polityki surowcowej - uważa prof. Maciej Kaliski z krakowskiej AGH. Prace nad dokumentem trwają już bardzo długo, ale na razie nie zbliżamy się - zdaniem Kaliskiego - do zakończenia procesu zbierania danych. Niemniej, obecny rząd deklaruje, że polityką surowcową zamierza się zająć. Wiceminister środowiska i główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek zadeklarował ostatnio, że odpowiedni dokument powinien powstać w ciągu najbliższych trzech lat.

 • Przemyt metali ziem rzadkich większy od oficjalnego

  Według danych Chińskiego Głównego Urzędu Celnego (CGUC), przemyt pierwiastków ziem rzadkich do Japonii, Korei Południowej i Hongkongu rośnie w niespotykanym do tej pory tempie i obecnie przewyższa już wywóz oficjalny.

 • Największy chiński wytwórca pierwiastków (metali) ziem rzadkich, spółka Baotou Steel Rare-Earth, od środy na miesiąc wstrzymuje produkcję, by zapobiec spadkowi cen i przywrócić stabilność rynku - poinformował dziennik "China Daily".

 • Krociowe zyski z "rzadkiej ziemi"

  Cena tzw. ziem rzadkich - grupy minerałów zawierającej 17 pierwiastków chemicznych, występujących najczęściej w formie tlenków, węglanów i krzemianów, wzrosła siedmiokrotnie na przestrzeni 6 miesięcy.

 • Szykuje się uderzenie w rynek smartfonów?

  Chiny ograniczą o ponad 10 proc. w przyszłym roku eksport metali ziem rzadkich - potrzebnych w wyrobach nowych technologii od telefonów komórkowych po lasery, dyski twarde i samochody hybrydowe. Zakładają też stowarzyszenie producentów tych metali.

 • Pięćset procent zysku w ciągu pół roku? Możliwe!

  Pięćset procent zysku w ciągu pół roku? Niemożliwe? Tyle właśnie można by zarobić, gdyby w okresie od stycznia do lipca 2011 kupić i sprzedać metale ziem rzadkich. Jednak ich ceny w tym roku mocno spadły. Może to szansa, by jeszcze raz spróbować na nich zarobić?

 • Zgodnie z danymi chińskiego Urzędu Celnego w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2012 r. eksporterzy chińscy wykorzystali poniżej jednej trzeciej przyznanego limitu wywozowego pierwiastków ziem rzadkich, wobec czego obecne kwoty zostaną utrzymane w przyszłym roku.

 • Jak rozpoznać spekulacyjną bańkę?

  Największą bańką spekulacyjną ostatnich miesięcy nie są metale szlachetne, internetowe startupy ani nieruchomości w Chinach, ale może ... nazywanie rzeczy bańkami spekulacyjnymi. Zamiast ogłaszać kolejnej grupie inwestorów, że są błędzie i patrzeć jak ich zyski rosną na naszych oczach,, proponujemy stworzyć własne filtry pozwalające wykryć i w porę wykorzystać bańki spekulacyjne. Oto nasze 10