• Informacje na temat:

  miasta partnerskie

Artykuły na temat: miasta partnerskie
 • 10,5 tys. nowych miejsc pracy w sektorze IT i usług dla biznesu w Krakowie

  ...najwyższą pozycję wśród europejskich miast. - Jest to czynnik, który - biorąc pod uwagę wielkość miasta i jego dotychczas wyraźnie turystyczno-historyczny profil na poziomie skojarzenia z marką - ma ogromne znaczenie i stwarza zupełnie nowe perspektywy i możliwości rozwojowe dla miasta i regionu - ocenił Cioch. Pracownicy krakowskich firm z branży usług dla biznesu posługują się ponad 90 językami...

 • Czy grozi nam paraliż budowlany?

  Ciężko patrzeć z optymizmem na rozwój budownictwa w Polsce po lekturze propozycji nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Deweloperzy chcą zatrzymać proces niekontrolowanego rozlewu miast. Zdaniem ekspertów Polskiego Związku Firm Deweloperskich ustawa jest bardzo szkodliwa.

 • Biznes na peryferiach

  Międzynarodowe korporacje wcale nie muszą mieć swoich oddziałów w centrach miast. Peryferyjna lokalizacja odpowiada takim gigantom jak Shell, HSBC czy Amway. Mieszczą się one w Kraków Business Park, który jest oddalony o 13 kilometrów od centrum. Docelowo ma tu pracować 15 tysięcy osób.

 • Jak to robią w Niemczech? Świąteczny biznes

  Ponad miliard euro - tyle wyniesie obrót ze świątecznych jarmarków w Niemczech, które pod koniec listopada zostaną otwarte na rynkach i placach 2500 miast naszych zachodnich sąsiadów.

 • Chińska grupa Hongbo rozpoczęła rekrutację pracowników do fabryki w Opolu

  O rekrutacji pracowników poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Miasta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak. Przypomniała, że przed decyzją o lokalizacji inwestycji w Opolu chińska firma analizowała(...), Politechniki Opolskiej i Urzędu Miasta Opola przekonały Hongbo Group do inwestycji w Opolu - wskazała rzeczniczka. W czerwcu tego roku gmina Opole i Hongbo Group podpisały deklarację inwestycyjną. Od...

 • Mer Lwowa Andrij Sadowy, którego miasto od połowy 2016 roku nie ma wysypiska śmieci, zastanawia się nad wywożeniem odpadów za granicę, m.in. do Polski - poinformował w czwartek lwowski portal Zaxid.net.

 • Jesteśmy ze sobą od paru lat, ale nie wzięliśmy ślubu. Oboje pracujemy, kupiliśmy mieszkanie na kredyt i teraz je wyposażamy. Ale co w razie rozstania, przecież nie mamy wspólnoty małżeńskiej? Jak się zabezpieczyć? - pyta Natalia K. z Poznania.

 • Piąte urodziny Poland Business Run!

  Już po raz piąty drużyny z różnych miast Polski staną na starcie, aby pomóc podopiecznym między innymi Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. 4 września w charytatywnej sztafecie pobiegną mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi, Wrocławia i po raz pierwszy - Gdańska.

 • Dolnośląskie: Nifco Poland stworzy w Świdnicy 180 miejsc pracy

  Nifco Poland zainwestuje w Świdnicy 60 mln zł i stworzy co najmniej 180 nowych miejsc pracy.

 • Rozpoczynamy realizację programu Mieszkanie plus; dzisiaj uruchamiamy pilotaż w 17 miastach - powiedziała premier Beata Szydło w środę w Katowicach, inaugurując ten rządowy program budowy mieszkań.