• Informacje na temat:

  miasto żywiec

Artykuły na temat: miasto żywiec
 • Grupa Żywiec zatrudni 250 osób w centrum obsługi klienta

  Około 250 osób znajdzie pracę w centrum obsługi klienta grupy Żywiec, które ruszy we wrześniu tego roku w Katowicach. Inwestycja, zlokalizowana w jednym z biurowców w centrum miasta, ma kosztować kilkanaście milionów złotych.

 • Morawiecki - będą programy antysmogowe dla miast

  W 33 polskich miastach, które według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mają największy problem ze smogiem powstaną dedykowane programy walki z tym zjawiskiem - poinformował w tym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki. Pieniądze na ten cel będą m.in. z opłat za foliówki.

 • Katowice: W 2014 r. sektor usług dla biznesu ma zatrudnić 3 tys. osób

  ...nieruchomości. Jak podał w środę Urząd Miasta w Katowicach, w ubiegłym tygodniu miasto zostało uhonorowane za wkład w rozwój branży outsourcingu w Polsce - za największą liczbę wydarzeń outsourcingowych wspieranych przez miasto w 2013 r. Służyły one m.in. przyciągnięciu do miasta kolejnych inwestorów z tej branży. - Udział w konferencjach skierowanych do sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz...

 • Pięć lat na poprawę jakości powietrza w Polsce

  Dołożymy wszelkich starań, by w horyzoncie 5 lat znacząco poprawić jakość powietrza w polskich miastach, które należą do najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie - zadeklarowała w tym tygodniu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

 • Urządzamy kuchnię w stylu rustykalnym

  W czasach pędu za nowoczesnością i ciągłych nowinek technologicznych coraz częściej tęsknimy za spokojem, bezpieczeństwem i swojskością wsi. Przed tłokiem, hałasem, spalinami i nieustannym pośpiechem Polacy coraz chętniej uciekają, kupując domy i działki pod miastem, jednak na taki wydatek nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście jednak namiastkę wiejskiego piękna i domowego ciepła można z łatwością stworzyć także w mieszkaniu - urządzając kuchnię w stylu rustykalnym. Od czego zacząć?

 • Raport bieżący nr 46/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe W nawiązaniu do raportu nr 43/2014...

 • Chiny muszą zreformować prawo i zmusić podmioty, które generują co roku miliardy ton odpadów rolniczych, przemysłowych i komunalnych, by płaciły za ich utylizację - ocenił w sprawozdaniu dla chińskiego parlamentu jego szef Zhang Dejiang.

 • NIK już od 2000 r. bije na alarm ws.zanieczyszczenia powietrza

  Zdaniem NIK, w kontekście kontroli dotyczącej woj. śląskiego zanieczyszczenie powietrza spowodowane niską emisją ma charakter ponadlokalny i ponadregionalny, dlatego rozwiązanie problemu przekracza możliwości samorządów i wymaga rozwiązań systemowych w skali kraju. Podczas ostatniej fali smogu tylko w jednym mieście wojewódzkim w Polsce powietrze mieściło się w normach.

 • Władza wytacza ciężkie działa przeciwko smogowi. Zakaże używania niskiej jakości paliw węglowych?

  Rząd będzie decydował nie tylko o tym, w jakich piecach można palić, lecz także czym. I chce zakazać sprzedaży niskiej jakości paliw węglowych.

 • Taryfa antysmogowa to na razie porażka

  Eksperci nie mają wątpliwości: promowana przez Ministerstwo Energii taryfa antysmogowa, która zakłada tańszą energię w nocy, nie zachęci do ogrzewania domów prądem. Jak podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita" rozporządzenie dotyczy tylko godzin od 22 do 6, ale na cześć dystrybucyjną naszych rachunków. URE zatwierdził je 16 stycznia 2018r.