• Informacje na temat:

  międzynarodowa organizacja pracy

Artykuły na temat: międzynarodowa organizacja pracy
 • Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji: Europa musi otworzyć się na migrację z południa globu

  Europejczycy muszą otworzyć się na imigrantów, dzięki czemu skorzysta cała wspólnota - apeluje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji. Nieracjonalna obawa przed osobami spoza UE ma podłoże ekonomiczne, tożsamościowe oraz związane z bezpieczeństwem. W Europie żyje już jednak ponad 20 milionów imigrantów spoza wspólnoty, a na całym świecie - miliard imigrantów.

 • Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie już zawiadamiać przedsiębiorców o planowanej kontroli - poinformowała rzecznik Izby Danuta Rutkowska. Konieczność takiego informowania prowadziła do mniejszej skuteczności Inspekcji, była też negatywnie oceniana m.in przez posłów.

 • Ile pracy dziecięcych rąk tkwi w niemieckich samochodach?

  Międzynarodowa Organizacja Pracy piętnuje światowe koncerny, które w niedostatecznym stopniu zwalczają pracę dzieci. Są wśród nich niemieckie koncerny motoryzacyjne.

 • Jak tworzyć przestrzeń do współpracy w organizacjach? Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Tygodniu Facylitacji

  Co widzisz, kiedy patrzysz na swój zespół? Ludzi zaangażowanych we wspólną pracę, odpowiedzialnych, z inicjatywą poszukujących niestandardowych rozwiązań, aktywnie realizujących wspólne założenia i cele? Czy może pracowników, którzy bez inicjatywy wykonują polecenia przełożonego, podążają utartym schematem myślenia, są niezdolni do wspólnej pracy i zespołowego działania?

 • Czterodniowy tydzień pracy? Dlaczego nie

  Elastyczne formy zatrudnienia stają się na świecie normą. Coraz więcej branż, nie tylko branża IT, otwiera się na taką formę współpracy z pracownikami. Trendowi sprzyja także rynek pracownika. Międzynarodowa Organizacja Pracy już w 2015 roku oceniła, że czterodniowy tydzień pracy, z 36 godzinami pracy w tygodniu, będzie korzystny zarówno dla pracowników, jak i gospodarki. W Polsce mamy już drugie...

 • Rekordowo niskie bezrobocie wymusza na pracodawcach inwestycje. Rosną wynagrodzenia i zmieniają się warunki pracy

  Bez pracy jest zaledwie nieco ponad milion dorosłych Polaków. Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować. Pierwszą oznaką tego jest wzrost wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych. Firmy zmieniają też środowiska pracy - unowocześniają biura, umożliwiają pracę zdalną, w dużych międzynarodowych zespołach. To zadanie ułatwiają im

 • Automatyzacja: Dzisiejszy model pracy odchodzi do lamusa

  Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej bezrobocie w Polsce jest najniższe od 1991 roku i w październiku wynosiło 8,2 procent. Specjaliści nie maja problemu ze znalezieniem pracy.

 • Cecilia Malmstroem, komisarz UE: 5 milionów miejsc pracy w Unii zależy od rynku USA

  - 5 mln miejsc pracy w UE zależy od rynku amerykańskiego - powiedziała komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem. Dodała, że umowa o wolnym handlu z USA może oznaczać nowe miejsca pracy, ale ich liczba w jednych krajach UE może się zwiększyć, a w innych zmniejszyć.

 • MOP: Coraz więcej niepewnych miejsc pracy na świecie

  Na świecie trzy czwarte ludzi czynnych zawodowo ma niepewne miejsce pracy. Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) ostrzega przed coraz większymi dysporoporcjami i apeluje do polityków.

 • Zieleniecki: Emerytury stażowe po 20 latach pracy? Można to rozważyć

  Można rozważać wprowadzenie emerytury opartej na przesłankach wieku oraz stażu. Nawet gdyby był to taki staż jak poprzednio: 20 lat dla kobiet i 25 dla mężczyzn, to już byłaby zachęta do pilnowania płacenia składek. Możliwe są różne koncepcje - mówi w wywiadzie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki.