• Informacje na temat:

  międzynarodowa stacja kosmiczna

Artykuły na temat: międzynarodowa stacja kosmiczna
 • Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2009 roku - rewolucja w raportach płacowych

  Pod koniec lat 80-tych XX wieku pojawiła się koncepcja "płacy za kompetencje" - kolejne i bardziej subtelne wcielenie istniejących już wcześniej idei "płacy za umiejętności" i "płacy za wiedzę".

 • Rosyjskie embargo na produkty spożywcze obowiązuje również w kosmosie. Już wkrótce może się o tym przekonać załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK). Według agencji Interfax, rosyjskie służby celne zatrzymały transport jedzenia przeznaczonego dla kosmonautów.

 • Dziś startuje Dragom

  Prywatny statek kosmiczny Dragon poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

 • Rząd Rosji nakazał agencji kosmicznej Roskosmos i koncernowi Rosatom, który zarządza energetyką jądrową, by wstrzymały podpisywanie nowych dokumentów z firmami z państw, które wprowadziły sankcje wobec Rosji - podał "Kommiersant". Dziennik zaznaczył, że nie dotyczy to zawartych umów.

 • Igrzyska w Soczi zamieniają się w teatr absurdu

  Mieliśmy Nikitę Chruszczowa, co chciał siać kukurydzę na Północy. Teraz mamy Władimira Putina, który chce urządzić zimowe igrzyska w tropikach - tak rosyjscy internauci podsumowują wielki PR-owski projekt Kremla, jakim stała się olimpiada w Soczi. Słynąca ze srogich zim Rosja kupuje armatki śnieżne w Izraelu i wydaje grube miliony dolarów na przechowanie zeszłorocznego śniegu. Wszystko dlatego że w lutym średnia temperatura w samym Soczi (zawody odbędą się w odległym o 20 km Adlerze) nie...

 • Turystyka po światach równoległych

  Żyjemy w trójwymiarowym świecie, który gwarantuje mocne osadzenie w rzeczywistości. O światach równoległych nie myślimy wcale lub poświęcamy im chwilę fantazji, choćby tylko podziwiając futurystyczne obrazy na ekranach kin i po cichu marząc o cudownym przeniesieniu. Czy oznacza to, że trzy wymiary to dla człowieka za mało?

 • Rosjanie planują budowę kosmicznego hotelu

  Szczegóły ujawniono na odbywających się pod Moskwą targach aeronautycznych MAKS. Hotel ma zbudować rosyjska firma Orbital Technologies zajmująca się technologiami kosmicznymi.

 • Polskie firmy podpisały osiem "kosmicznych" kontraktów w ramach działań ESA

  - Na ponad 5 mln euro opiewają kontrakty, które polskie firmy będą realizować w najbliższym czasie na rzecz Europejskiej Agencji Kosmicznej. Pierwsze osiem umów zostało podpisanych w czwartek w Warszawie.

 • Nasz satelita czyli kosmiczny impuls dla gospodarki

  Na chińskim poligonie Taiyuan Launch Space Center pomyślnie przebiegł start rakiety Long March 4B, która we wtorek wcześnie rano wyniosła w przestrzeń kosmiczną polskiego satelitę o nazwie Heweliusz. Od listopada wokół Ziemi krąży "brat" Heweliusza - Lem.

 • Podróż w kosmos za jedyne 40 mln dolarów

  Kompania Space Adventures podniosła do 40 mln dolarów cenę lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) dla turystów - poinformowała firma.