• Informacje na temat:

  mieszkania w wielkiej płycie

Artykuły na temat: mieszkania w wielkiej płycie
 • Mieszkania na rynku wtórnym cieszą niesłabnącą popularnością. Ich największymi zaletami są niższe ceny oraz dogodne lokalizacje. Chętnych na ich zakup będzie jeszcze więcej, bo właśnie zmieniły się zasady programu MDM – państwowych dopłat do kredytów hipotecznych. Można z nich korzystać także przy kupnie mieszkania z drugiej ręki.

 • Niedoceniona wielka płyta! Wartość mieszkań będzie wzrastać

  Choć mieszkania w budynkach z wielkiej płyty mają wiele wad, ich właściciele nie muszą się specjalnie martwić o utratę wartości takich lokali. Ostatnie zapowiedzi rządu o ewentualnym wsparciu termomodernizacji takich domów radykalnie zmieniło sytuację - eksperci szacują, że cena mieszkań w blokach z wielkiej płyty będzie wzrastać.

 • Krzywe ściany, kontakty nie po tej stronie, niedomykające się drzwi… Radzimy, na co zwracać uwagę przy odbiorze mieszkania od dewelopera...

 • Popularność mieszkań w wielkiej płycie

  Bloki z czasów PRL - czy tego chcemy, czy nie - zaspokajają potrzeby mieszkaniowe ogromnej części naszego społeczeństwa i raczej prędko nie znikną z naszego krajobrazu, mimo obaw o ich wytrzymałość. W tym kontekście warto wskazać na udane przykłady modernizacji wielkiej płyty, których podjęto się za granicą.

 • Polscy fachowcy górą

  Największe szanse na pracę w Niemczech, oprócz polskich opiekunek i pracowników sezonowych, mają nasi fachowcy zajmujący się remontami domów i mieszkań. Niestety, wielu z nich, nawet po otwarciu rynku pracy, nadal zamierza pracować na czarno.

 • Wielka płyta w Polsce wciąż popularna

  Wiele można o blokach z wielkiej płyty powiedzieć, ale na pewno nie to, że nie cieszą się popularnością. Z analizy statystyk transakcji dokonanych przez klientów Home Brokera wynika, że w latach 2012-2015 tego typu lokale stanowiły prawie 40 proc. wszystkich sprzedanych mieszkań.

 • Pływające domy nad Tamizą

  ...staroświeckim wyglądem do czasów dziewiętnastowiecznych. Część z nich została zaadaptowana na mieszkania i wyposażona we wszelkie nowoczesne wygody umożliwiające codzienne życie.             Obok nich(...) starych barkach pozbawionych silników. Choć większość z nich nie nadaje się do zamieszkania przebywa tam często po kilkanaście osób. Stłoczeni w ciasnych, przeciekających kabinach śpią na...

 • Mieszkania w wielkiej płycie - popularne, ale tylko ze względu na cenę

  Aż trzy czwarte (74 proc.) osób poszukujących ofert sprzedaży mieszkań preferuje lokale w budynkach wzniesionych z cegły. Mieszkania w tzw. wielkiej płycie są przedmiotem zainteresowania zaledwie 18 proc. klientów - wynika z najnowszego badania portalu nieruchomości Domy.pl. Proporcje te ulegają jednak zmianie, jeżeli przyjrzymy się innym, bardziej złożonym czynnikom.

 • Holandia: Jesienne oferty z kraju tulipanów

  .... Przykładem takiej wielkiej hurtowni należącej do Albert Heijn, jednej z największych sieci supermarketów w Holandii, jest magazyn w Tilburgu w Brabancji Północnej (na wschód od Bredy). Wielkie centra...

 • Co zrobić z wielką płytą?

  Według szacunków około 10 -12 milionów Polaków żyje w "domach z betonu", czyli blokach z wielkiej płyty.