• Informacje na temat:

  mieszkanie komunalne

Artykuły na temat: mieszkanie komunalne
 • Jeśli urząd gminy nie chce sprzedać mieszkania komunalnego lokatorowi, który je obecnie zajmuje, nie można go do tego w żaden sposób zmusić.

 • Kto ma szanse na mieszkanie komunalne

  Mieszkanie komunalne można wykupić za grosze. Późniejsza sprzedaż takiej nieruchomości może oznaczać spory zarobek. By tak się stało, trzeba jednak spełnić długą listę warunków. Poza tym nie wszystkie gminy oferują możliwość wykupu, a nawet jeśli, wysokość bonifikaty jest różna.

 • ...wprowadzić też dodatkowe kryteria. Gdy w dużym lokalu mieszka jedna osoba Czy nowe przepisy przewidują jakieś zmiany dla osób, które zajmują mieszkania komunalne o dużej powierzchni? M. Nagórek: Tak, projekt wprowadza nowość w przepisach: rozwiązanie umowy najmu, gdy wynajmowane mieszkanie ma nieproporcjonalnie dużą powierzchnię w stosunku do liczby mieszkających w nim osób. Jednak w takim...

 • Mieszkania komunalne będą po nowemu!

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje zmiany zasad najmu mieszkań komunalnych. Pierwotnie chciało skończyć z praktyką "dziedziczenia" mieszkań przez osoby nie będące w trudnej sytuacji życiowej napisała wczorajsza Rzeczpospolita.

 • Wykupujemy mieszkanie komunalne

  ...1. Decyzje o sprzedaży lokali komunalnych podejmują gminy. Najpierw więc musimy sprawdzić w urzędzie, czy nasze mieszkanie może zostać sprywatyzowane i...

 • Jeszcze w połowie lat 90. XX wieku lokale komunalne i spółdzielcze były ważnym elementem rynku mieszkaniowego. Teraz sytuacja przedstawia się już inaczej.

 • Jestem samotną emerytką. Mieszkam na Śląsku i dzielę mieszkanie z inną rodziną, która mi dokucza. Czy mogę ubiegać się o lokal komunalny? Halina Pieczul z Rybnika...

 • Prawo do mieszkania komunalnego nie będzie automatycznie dziedziczone. Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa należy skończyć z tym, że po śmierci dziadka czy babci mieszkanie komunalne trafia do zamożnych wnuków - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

 • Pani Agata mieszkała z mamą w mieszkaniu komunalnym. Mama niedawno zmarła. – Czy odziedziczę mieszkanie po niej? – zapytała pani Agata. – Nie można odziedziczyć lokalu komunalnego(...) udowodnić, że mieszkanie jest pani tzw. centrum życiowym. Będzie tak, jeśli jeszcze za życia mamy spędzała pani tam czas, miała swoje rzeczy, mieszkała. By to potwierdzić, gmina może przeprowadzić...

 • Gdzie podwyżki czynszu za mieszkanie są największe?

  Czynsz za mieszkania komunalne wzrósł najbardziej, bo o 75 proc. Przy porównywalnym standardzie nie powinno dziwić, że czynsz w mieszkaniach komunalnych jest wyższy niż w spółdzielczych i własnościowych, bo lokatorzy nie zainwestowali swoich pieniędzy w budowę mieszkania.