• Informacje na temat:

  miliard na fundusz kolejowy

Artykuły na temat: miliard na fundusz kolejowy
 • Renacjonalizacja po polsku. Państwo wraca na kolejowe tory

  PKP Energetyka może utracić certyfikat bezpieczeństwa. To element starań PiS o przejęcie kontroli nad aktywami, które zostały sprywatyzowane w trakcie kampanii wyborczej.

 • Przemysł kolejowy wraca do dobre tory - Cegielski z kontraktem na pół miliarda zł

  Należąca do ARP S.A. H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych podpisała umowę z PKP Intercity na wyprodukowanie 55 wagonów. Wartość kontraktu to prawie 500 mln zł. To obecnie największe zamówienie w portfelu Cegielskiego. W konferencji podsumowującej efekty restrukturyzacji spółki udział wzięli m.in. Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki i Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

 • Wydać fundusze nie byle jak

  Drogi i kolej czeka w najbliższych latach boom inwestycyjny. Powstaną setki kilometrów nowych autostrad, ekspresówek i obwodnic, przybędzie zmodernizowanych linii kolejowych. Ale na tym różowym obrazie jest dużo ciemnych plam.

 • Wydatki na polską kolej: 100 miliardów złotych z Unii Europejskiej

  Sławomir Żałobka, wiceminister infrastruktury i rozwoju, poinformował o wydatkach na polską kolej w ramach perspektywy unijnej 2014-2020. Ok. 67 mld zł ma być przeznaczone na inwestycje, a ok. 38 mld zł na eksploatację i utrzymanie sieci kolejowych.

 • PKP chce miliard złotych za córkę

  PKP chce sprzedać swoją spółkę córkę - PKP Energetykę - za miliard złotych. Zainteresowane są cztery polskie firmy energetyczne i m.in. fundusze inwestycyjne. W 2013 r. była to piąta największa spółka energetyczna w Polsce pod względem sprzedanego wolumenu energii elektrycznej (6,6 TWh).

 • Kopacz: Pół miliona miejsc pracy dzięki funduszom UE

  Dzięki zakończonym sukcesem negocjacjom Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii - powiedziała w czwartek szefowa rządu Ewa Kopacz. Dodała, że środki UE mają pozwolić Polsce na kolejny skok cywilizacyjny.

 • Trudna sztuka wydawania pieniędzy

  Do 2020 r. mamy do wykorzystania 82,5 mld euro z UE. Jeśli nie chcemy powtórki z rozrywki - nerwowego ratowania miliardów z Unii - pora ostro przyspieszyć z wykorzystywaniem środków z obecnej perspektywy. Mamy już dwa lata "w plecy".

 • Miliardy złotych mają ożywić upadające miasta. To dla nich szansa, ale czasu jest coraz mniej

  Malejąca populacja, zjawisko upadłości lokalnych przedsiębiorstw, brak transportu kolejowego i połączeń z drogami szybkiego ruchu stanowią poważne problemy dla wielu ośrodków miejskich w Polsce. Zagraża im wyludnienie oraz utrata znaczenia gospodarczego. Na ratunek rusza rząd z programem "Pakiet dla miast średnich". Planowane wydatki sięgną 2,5 mld złotych. Większa część tych pieniędzy zostanie uruchomiona w 2020 roku. Jednak, według ekspertów, trzeba działać zdecydowanie szybciej. Każda...

 • Polska kluczowa dla Nowego Jedwabnego Szlaku

  Kolej towarowa Chiny-Europa zyskuje coraz większą popularność, a jako część inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu. To szansa dla Polski, gdyż przejeżdżają przez nią wszystkie pociągi - oceniają eksperci.