• Informacje na temat:

  miliard na fundusz kolejowy

Artykuły na temat: miliard na fundusz kolejowy
 • Renacjonalizacja po polsku. Państwo wraca na kolejowe tory

  PKP Energetyka może utracić certyfikat bezpieczeństwa. To element starań PiS o przejęcie kontroli nad aktywami, które zostały sprywatyzowane w trakcie kampanii wyborczej.

 • Wydać fundusze nie byle jak

  Drogi i kolej czeka w najbliższych latach boom inwestycyjny. Powstaną setki kilometrów nowych autostrad, ekspresówek i obwodnic, przybędzie zmodernizowanych linii kolejowych. Ale na tym różowym obrazie jest dużo ciemnych plam.

 • Wydatki na polską kolej: 100 miliardów złotych z Unii Europejskiej

  Sławomir Żałobka, wiceminister infrastruktury i rozwoju, poinformował o wydatkach na polską kolej w ramach perspektywy unijnej 2014-2020. Ok. 67 mld zł ma być przeznaczone na inwestycje, a ok. 38 mld zł na eksploatację i utrzymanie sieci kolejowych.

 • PKP chce miliard złotych za córkę

  PKP chce sprzedać swoją spółkę córkę - PKP Energetykę - za miliard złotych. Zainteresowane są cztery polskie firmy energetyczne i m.in. fundusze inwestycyjne. W 2013 r. była to piąta największa spółka energetyczna w Polsce pod względem sprzedanego wolumenu energii elektrycznej (6,6 TWh).

 • Kopacz: Pół miliona miejsc pracy dzięki funduszom UE

  Dzięki zakończonym sukcesem negocjacjom Polska zdobyła największe fundusze spośród krajów Unii - powiedziała w czwartek szefowa rządu Ewa Kopacz. Dodała, że środki UE mają pozwolić Polsce na kolejny skok cywilizacyjny.

 • Trudna sztuka wydawania pieniędzy

  Do 2020 r. mamy do wykorzystania 82,5 mld euro z UE. Jeśli nie chcemy powtórki z rozrywki - nerwowego ratowania miliardów z Unii - pora ostro przyspieszyć z wykorzystywaniem środków z obecnej perspektywy. Mamy już dwa lata "w plecy".

 • Polska kluczowa dla Nowego Jedwabnego Szlaku

  Kolej towarowa Chiny-Europa zyskuje coraz większą popularność, a jako część inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu. To szansa dla Polski, gdyż przejeżdżają przez nią wszystkie pociągi - oceniają eksperci.

 • Ogromne inwestycje w rozwój sieci energetycznej

  Nawet pół miliarda złotych rocznie PKP Energetyka wyda na inwestycje, mające na celu rozwój sieci energetycznej.

 • Chińska koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku kusi Polskę

  Chińska koncepcja "Jednego Pasa, Jednej Drogi", zwana potocznie Nowym Jedwabnym Szlakiem to ambitna inicjatywa ukierunkowana na wzmocnienie wymiany handlowej i przepływów kapitałowych dzięki wartym miliardy dolarów inwestycjom w rozwój sieci dróg, linii kolejowych, portów i innych projektów infrastrukturalnych na terenie Państwa Środka i poza jego granicami.