• Informacje na temat:

  min finansów pit 37

Artykuły na temat: min finansów pit 37
 • ...one zmianie! Najczęściej do rozliczeń stosuje się PIT-37, przeznaczony dla osób, które uzyskały przychody ze stosunku pracy, umów cywilnoprawnych, emerytur, rent i zasiłków dla bezrobotnych. PIT(...) jest dokonanie rozliczenia za pomocą Internetu. Formularze, które można wypełnić w komputerze i przesłać do US elektronicznie, dostępne są na Portalu Podatkowym strony Ministerstwa Finansów...

 • Sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła rządowy projekt zmian w ustawie o PIT, dzięki którym część podatników będzie mogła zostać rozliczona przez fiskusa. Wprowadzono poprawki dotyczące m.in. odpowiedzialności za błędy w takich deklaracjach.

 • Choć coraz więcej osób przekonuje się do e-deklaracji, większość z nas korzysta z druków papierowych i tradycyjnych form przekazania fiskusowi rozliczenia. O czym warto pamiętać, składając PIT osobiście lub wysyłając go pocztą?

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.

 • Pracodawca łamie prawo?

  ...dostajesz pensji w terminie Pracodawca musi wypłacać pensję co najmniej raz na miesiąc. Obowiązek terminowego wypłacenia całości świadczeń jest niezależny od stanu finansów firmy – pracodawca nie(...) zabezpieczyć. Musimy wysłać listem poleconym prośbę do firmy o wydanie PIT-11. Nawet jeśli nie dostaniemy odpowiedzi, składamy zeznanie podatkowe. Na formularzu zaznaczamy kwadrat „inne dokumenty niż PIT-11

 • Ministerstwo Finansów: Zostało kilka dni na skorzystanie z nowej formy rozliczania PIT

  18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym, w ramach której wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe.

 • ...- potwierdza stanowisko prezentowane przez organy podatkowe. Istotne znaczenie ma również interpretacja ogólna wydana przez Ministra Finansów 31 maja 2010 r. (nr DD2/033/05/KBF/10/403), w celu(...) nadzorczej lub innych organów stanowiących osób prawnych). WAŻNE: W świetle powyższych uregulowań, Minister Finansów w interpretacji ogólnej z 31 maja 2010 r. stwierdził, że przychody uzyskane na...

 • Jeszcze tylko dzisiaj można złożyć online wniosek PIT-WZ o sporządzenie deklaracji podatkowej za 2017 r. przez urząd skarbowy. Zdaniem resortu finansów, zalety rozliczenia przez urząd skarbowy to m.in. oszczędność czasu i mniejsze ryzyko popełnienia błędów w deklaracji.

 • Urzędy nadużywają dodatku

  ...urzędy nie muszą zwiększać zatrudnienia lub szukać pracowników na zastępstwo. Chętnie posługują się nim też ministerstwa. Resort finansów przyznał w ubiegłym roku dodatek blisko 340 pracownikom - czyli(...) wykonywania dodatkowych zadań - mówi Wojciech Zieliński, zastępca dyrektora departamentu służby cywilnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Artur Radwan 22 lutego 2012 (nr 37) Biznes...

 • PIT 2015 - 2 maja to ostatni dzień na złożenie deklaracji

  2 maja to ostatni dzień na złożenie deklaracji podatkowej za 2015 r. i rozliczenie PIT. Wypełniony formularz można do północy zostawić w urzędzie skarbowym, wysłać pocztą lub elektronicznie. Do skorzystania z tej ostatniej formy namawia resort finansów.