• Informacje na temat:

  minimalna krajowa pensja

Artykuły na temat: minimalna krajowa pensja
 • Będzie bój o wyższą płacę minimalną

  Resort pracy chce, aby płaca minimalna wzrosła od przyszłego roku o 100 zł (do 2100 zł), a najniższa stawka godzinowa dla zlecenio- i usługobiorców o 70 gr (do 13,70 zł). Pracodawcy uzgodnili już wspólne stanowisko w tej sprawie i proponują znacznie mniejszą podwyżkę (odpowiednio do 2050 zł i 13,30 zł). Z kolei związki zawodowe ustalają swoją wspólną propozycję, ale już teraz wskazują, że nie...

 • Ile pensji wystarczy na spokojny sen?

  Minimalny poziom oszczędności, jaki uważamy za konieczny dla naszego poczucia bezpieczeństwa to średnio 69 tys. zł czyli równowartość prawie 20 średnich krajowych.

 • Polski kierowca z niemiecką pensją minimalną

  .... Zgodnie z ustawą, za godzinę pracy powinni oni otrzymywać co najmniej 8,5 euro brutto.  Krajowe przepisy przekraczają granice To niemiecka godzinowa stawka minimalna. Choć została ona wprowadzona(...) pracownika świadczącego pracę na terenie Niemiec grozi kara do 30.000 euro, a za niezapewnienie stawki minimalnej nawet do 500.000 euro. Uwaga na samozatrudnienie Niemiecka stawka minimalna obowiązuje...

 • Ulga na PPK może dotyczyć 11 mln pracujących

  Jeśli zarabiasz mniej niż 120 proc. minimalnej pensji, to będziesz płacił niższe składki na pracownicze plany kapitałowe - wynika z informacji DGP. W dzisiejszych realiach to 2520 zł - dotyczy to 3,5 mln pracowników.

 • Od 1 stycznia 2016 r. wysokość minimalnej pensji wzrosła o 100 zł – osoby zatrudnione na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin...

 • Ile pensji potrzebujemy, żeby spać spokojnie? 20 średnich krajowych. Minimalny poziom oszczędności, jaki uważamy za konieczny dla naszego poczucia bezpieczeństwa to średnio 69 tys. zł. Czy to wystarczy, gdy np. stracimy pracę? To zależy od naszej sytuacji. Ile pieniędzy rzeczywiście potrzebujemy?

 • Urzędnik zarabia prawie trzy pensje minimalne

  ...wynagrodzenia rosły w ostatnich latach (około 2% rocznie). Z kolei urzędnicy administracji państwowej w latach 2005-2013 przeciętnie zarabiali o 41% więcej niż wynosiła średnia krajowa w analizowanym...

 • Sprawdź, ile oddajesz państwu w formie składek i podatków

  Jeśli zarabiasz 2800 zł netto miesięcznie na rękę (średnia krajowa), to twoja wypłata jest obciążona składkami i podatkami w kwocie 1900 zł - wyliczają eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Wyższa płaca minimalna? Przedsiębiorcom to nie na rękę

  To ma być rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Od 2017 r. wzrośnie ona o 150 zł i będzie wynosiła 2 tys. zł. Z punktu widzenia najmniej zarabiających pracowników informacja ta jest dobra, ale - jak ostrzegają eksperci - zmiana może pociągnąć za sobą szereg negatywnych konsekwencji.

 • Najbogatsi zaczną odprowadzać składki do ZUS? Budżet mniej dopłacałby do emerytur

  342 tys. osób zatrudnionych na etatach zarabiało w ubiegłym roku przynajmniej 10 tys. zł miesięcznie. Ich liczba stale rośnie, pensje również. Likwidacja zasady, że nie odprowadza się składek od wysokich zarobków, sprawiłaby, że budżet mniej dopłacałby do emerytur.