• Informacje na temat:

  minimalne place w europie

Artykuły na temat: minimalne place w europie
 • Rosną płace minimalne w RFN. Sukces z nutką goryczy

  W cztery lata po wprowadzeniu w RFN ustawowej płacy minimalnej ucichła krytyka. Nikt nie mówi jednak o pełnym sukcesie.

 • Rumunia prymusem Europy: Rekordowy wzrost płac, pensji minimalnej i PKB

  Ludwik Sobolewski: - Zawsze przedstawiałem Rumunię w dobrym świetle, bo naprawdę korupcja przestała tam być systemem sprawowania władzy.

 • Rosną ustawowe płace minimalne, ale różnice są wciąż ogromne

  W ostatnim czasie znacznie wzrosły płace minimalne w 22 krajach UE. Rozbieżności są jednak ogromne.

 • Płaca minimalna dla kierowców w Niemczech spowoduje wzrost cen przewozów i w ten sposób uderzy również w firmy z Europy Zachodniej.

 • Niemiecki spór o płacę minimalną

  ...ustawową płacę minimalną był Luksemburg. Nastąpiło to 71 lat temu - w 1944 roku. Dziś płaca minimalna w Luksemburgu wynosi 11,10 euro za godzinę i jest najwyższa w całej Europie . Z 28 państw(...) z tego względu wprowadzenie płacy minimalnej wydaje się więc słusznym posunięciem. Płacą minimalną będą objęci wszyscy zatrudnieni, którzy ukończyli 18 lat i nie przechodzą szkolenia zawodowego. Wyjątek...

 • Eurostat porównał płace minimalne w UE: Od 235 euro do 2 tys. euro

  Poniżej 500 euro na wschodzie i sporo powyżej 1000 euro na zachodzie Europy - Eurostat porównał płace minimalne w UE. Z zestawienia wynika, że od 1 stycznia tego roku obowiązują one w 22 państwach członkowskich. Polska na tle regionu nie wypada źle.

 • Płace minimalne w Europie

  Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

 • Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wystąpiło do Komisji Europejskiej ws. norweskich przepisów o płacy minimalnej dla kierowców. Te ostatnie mogą zaszkodzić polskim firmom transportowym.

 • Płaca minimalna w UE. Które kraje w czołówce?

  .... Hansa Boecklera. W Niemczech średnie stawki minimalne wynoszą obecnie 8,84 euro za godzinę. Lepiej jest w Belgii, gdzie za godzinę pracy pracodawca musi zapłacić co najmniej 9,47 euro, oraz w Holandii(...) stawki obowiązują w Polsce (w przeliczeniu 2,85 euro), Czechach (2,78) i Rumunii (2,50). Płaca minimalna w 22 krajach UE Jak wynika z analizy WSI, stawki minimalne obowiązują w 22 z 28 krajów Unii...

 • Polska na 29. miejscu w rankingu siły nabywczej w Europie

  Instytut GfK wyliczył siłę nabywczą dla wybranych 17 grup produktów w różnych krajach europejskich. Polska zajmuje dwudzieste dziewiąte miejsce w rankingu siły nabywczej w Europie. Polacy mają do dyspozycji tylko 1046 EUR na zakup żywności.