• Informacje na temat:

  minimalne wynagrodzenia w europie

Artykuły na temat: minimalne wynagrodzenia w europie
 • Płace minimalne w Europie

  Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

 • Polska na 29. miejscu w rankingu siły nabywczej w Europie

  Instytut GfK wyliczył siłę nabywczą dla wybranych 17 grup produktów w różnych krajach europejskich. Polska zajmuje dwudzieste dziewiąte miejsce w rankingu siły nabywczej w Europie. Polacy mają do dyspozycji tylko 1046 EUR na zakup żywności.

 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  Są państwa na świecie, które nie posiadają regulacji prawnych dotyczących najniższej możliwej stawki, którą może otrzymać pracownik za swoją pracę. W Europie jest grono państw, które nie wprowadziły płacy minimalnej, takie jak Islandia, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Włochy, Szwajcaria i Austria.

 • Eurostat porównał płace minimalne w UE: Od 235 euro do 2 tys. euro

  Poniżej 500 euro na wschodzie i sporo powyżej 1000 euro na zachodzie Europy - Eurostat porównał płace minimalne w UE. Z zestawienia wynika, że od 1 stycznia tego roku obowiązują one w 22 państwach członkowskich. Polska na tle regionu nie wypada źle.

 • Zarobki w Europie a rozmiary emigracji Polaków

  ...wynagrodzenie minimalne w tych krajach jest blisko cztery razy wyższe niż w Polsce, gdzie wynosi ono 417 euro. Podsumowując... Mimo tego, że wynagrodzenia w Polsce rosną a nasz kraj nadrabia(...) kształtowała się ona na przestrzeni kilku ostatnich lat. Na wykresie 2. zaprezentowano, jak zmieniały się rozmiary emigracji od roku 2008 w Europie oraz w dwóch wspomnianych wcześniej krajach. Okazuje się, że do...

 • Płaca minimalna dla kierowców w Niemczech spowoduje wzrost cen przewozów i w ten sposób uderzy również w firmy z Europy Zachodniej.

 • Już za 15 lat mamy zarabiać tyle, co obywatele UE. Sprawdzamy, ile wynosi płaca minimalna w Europie

  ...kładziono na zaciskanie pasa przez pracowników". - Ten plan zakłada coś innego. Premier Morawiecki mówi, że ten plan nie może być oparty na niskich wynagrodzeniach, że konkurencja i pobudzenie gospodarki nie(...) od premiera Morawieckiego, że dojście w wynagrodzeniach do średniej UE to już nie 60 lat, tylko 15 lat - zaznaczył lider "S". Powiedział, że związkowcy chcą rozmawiać z dużymi koncernami, które...

 • Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wystąpiło do Komisji Europejskiej ws. norweskich przepisów o płacy minimalnej dla kierowców. Te ostatnie mogą zaszkodzić polskim firmom transportowym.

 • W Wielkiej Brytanii Polacy pracują na minimalnych stawkach

  Rosną wynagrodzenia Polaków pracujących w Niemczech – wynika z raportu Grupy Euro-Tax.pl, który objął emigrantów transferujących środki do kraju. Ich zarobki w tym kraju podobnie jak w Austrii są tylko nieco niższe niż tamtejsze średnie płace, a w Wielkiej Brytanii oscylują w okolicach minimalnego wynagrodzenia. Mimo że na Wyspach pracuje najwięcej Polaków, to łączne ich zarobki były niemal...

 • Rumunia prymusem Europy: Rekordowy wzrost płac, pensji minimalnej i PKB

  Ludwik Sobolewski: - Zawsze przedstawiałem Rumunię w dobrym świetle, bo naprawdę korupcja przestała tam być systemem sprawowania władzy.