• Informacje na temat:

  minimalne wynagrodzenie w 2011

Artykuły na temat: minimalne wynagrodzenie w 2011
 • Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej

  W 2018 roku w 22 spośród 28 państw Unii Europejskiej obowiązują regulacje dotyczące płacy minimalnej. Większość krajów wspólnoty obrało politykę systematycznego wzrostu wynagrodzenia minimalnego, zwiększając tym samym jego udział w przeciętnych wynagrodzeniach.

 • Deflacja podbija płace w firmach

  Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób zwiększyła się w styczniu do 4,0 proc. r/r wobec 3,1 proc. w grudniu ub. r., kształtując się powyżej naszej prognozy zgodnej z konsensusem rynkowym (3,4%).

 • Wynagrodzenia w Grecji

  ..., obniżenie płacy minimalnej oraz wydłużenie tygodnia pracy z 37,5 godzin do 40 godzin. Co więcej, władze były zmuszone dokonać masowej prywatyzacji. W 2011 roku średnie wynagrodzenie spadło do 1700(...) spadek stwierdzono w 2011 roku - o 8,2 proc. Recesja w Grecji trwa do chwili obecnej. Grecja była jednym z nielicznych krajów europejskich, w którym minimalne wynagrodzenie przekraczało 50 proc. płacy...

 • Cała prawda o zarobkach Greków

  W ciągu kilku lat od wejścia Grecji do Unii Europejskiej (1981 rok), nastąpiło przyspieszenie rozwoju gospodarczego. Kraj odszedł od gospodarki rolno-surowcowej i skoncentrował się na usługach. Niestety, w 2009 roku nastąpił koniec okresu szybkiego wzrostu. Główną przyczyną złej sytuacji nie był jednak kryzys na rynkach światowych. Nałożył się on jedynie na fatalną sytuację kraju i przyspieszył bieg zdarzeń.

 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  Wprowadzenie godzinowej płacy minimalnej nie jest równoznaczne ze zwolnieniami. Przeczą temu statystyki, badania i przykłady innych państw.

 • GUS podał dobre dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach

  W grudniu 2014 r. przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4379,26 zł, co oznacza wzrost o 3,7 proc. rdr. Z kolei przeciętne zatrudnienie zwiększyło się w tym czasie o 1,1 proc. rdr - poinformował we wtorek danych Główny Urząd Statystyczny.

 • Płaca minimalna: Rząd szkodzi gospodarce nie pomagając najbiedniejszym

  ...​Rząd zdecydował o podniesieniu płacy minimalnej brutto z obecnych 1850 zł do 2000 zł od stycznia 2017 roku. To znacznie większy wzrost, niż wynikające z ustawy 1862 zł. Szacujemy, że w 2017 roku będzie to ok. 47 proc. średniego wynagrodzenia. To medialne działanie, które nie pomoże najsłabszym, a zaszkodzi biedniejszym regionom Polski oraz będzie miało negatywne konsekwencje po pogorszeniu...

 • Rosną płace i liczba miejsc pracy

  Główny Urząd Statystyczny podał informację o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w lutym. Średnia płaca w ubiegłym miesiącu była o 3,9 procent wyższa niż przed rokiem. Zatrudnienie wzrosło w ujęciu rocznym o 2,5 procent.

 • Praktyczne skutki zmiany wynagrodzenia minimalnego w 2011 r.

  Jak co roku, zmienia się stawka minimalnej płacy zasadniczej. Od 1 stycznia 2011 r. wyniesie ona co najmniej 1386 zł. Wzrost ten przekłada się na zmianę innych świadczeń, w tym m.in. podstawę zasiłku chorobowego, kwot wolnych od potrąceń czy odpraw. To jednak nie wszystko.

 • Główny Urząd Statystyczny podał, że w grudniu 2015 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 1,4 proc. niż rok wcześniej i wyniosło 5 mln 625,8 mln, a przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 3,1 proc. (rok do roku) i wyniosło 4515,28 zł.