• Informacje na temat:

  minister gospodarki

Artykuły na temat: minister gospodarki
 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  ...przecież pracowników bez wyuczonego zawodu. - Odsyłamy robotników do szkół, by wspinali się po drabinie fordystowskiej gospodarki, która tak naprawdę już nie istnieje. W efekcie ludzie marnują okazje(...) popularne. To jest poważny problem - ubolewa w rozmowie z Newserią Elżbieta Rafalska,  minister  pracy, rodziny i polityki społecznej. Premier Mateusz Morawiecki zapewnia jednak, że Polacy nie chcą być...

 • Niemiecka gospodarka zwalnia

  Eksperci zapowiadają osłabienie koniunktury gospodarczej Niemiec. Winne są między innymi konflikty handlowe USA z Chinami oraz niepewność co do skutków brexitu.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  ...sympozjum "Konsekwencje ruchu bezwizowego dla polskiej gospodarki, rynku pracy i turystyki" w Krajowej Izbie Gospodarczej zorganizowanym przez Polsko - Ukraińską Izbę Gospodarczą. (IAR(...) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Według niej obawy, że ukraińscy pracownicy znikną z rynku pracy, nie potwierdzają się. Rafalska podkreśliła, że zwolnienie obywateli...

 • Minister gospodarki Francji obrzucony jajkami

  Francuski minister gospodarki Emmanuel Macron został w poniedziałek obrzucony jajkami na paryskim przedmieściu Montreuil, otoczony przez związkowców z lewicowej centrali CGT.

 • Polska gospodarka Ukraińcami stoi. Czas na zielone karty dla przybyszy ze Wschodu

  Liczba oświadczeń o pracę dla obcokrajowców może się w 2017 r. zbliżyć do 2 mln. Trzeba przyspieszyć prace nad polityką migracyjną. Schemat: imigrant – tańszy pracownik powoli odchodzi do historii.

 • "SZ": Ciemne chmury nad polską gospodarką

  Polska gospodarka i konsumpcja nadal rosną. Do czasu - ostrzega dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Obecny rząd odstrasza bowiem inwestorów i prowadzi do osłabienia złotego.

 • Niemiecka minister pracy: Zasady ws. płacy minimalnej bez zmian

  Niemiecka minister pracy Andrea Nahles oświadczyła w czwartek, że przepisy regulujące obowiązującą od początku roku płacę minimalną nie zostaną pomimo krytyki rozmiękczone. W piątek z Nahles ma się spotkać polski minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Fiasko naszych starań może oznaczać wielkie problemy polskich firm transportowych korzystających z niemieckich dróg.

 • Minister Anna Streżyńska osobowością polskiej gospodarki cyfrowej

  17 listopada odbyła się uroczysta Gala Konkursu "e-Commerce Polska awards 2016". Towarzyszyła mu pierwsza edycja Konkursu "Osobowość polskiej gospodarki cyfrowej", który zwyciężyła Anna Streżyńska - minister cyfryzacji. Organizatorem konkursów jest Izba Gospodarki Elektronicznej. Anna Streżyńska funkcję ministra cyfryzacji pełni od 16 listopada 2015 roku.

 • Rząd przyjął program wsparcia inwestycji ważnych dla gospodarki

  Rząd przyjął we wtorek "Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Program ma kosztować 727 mln zł, rząd liczy na stworzenie dzięki niemu 32 tys. miejsc pracy.

 • Węgierski minister finansów Mihaly Varga zapowiedział w czwartek na konferencji prasowej w Budapeszcie kilkunastopunktowy pakiet ochrony gospodarki, przewidujący m.in. zmniejszenie niektórych podatków.