• Informacje na temat:

  minister transportu

Artykuły na temat: minister transportu
 • Kraje UE przyjęły stanowisko ws. przepisów dot. międzynarodowego transportu drogowego

  ...​We wtorek późnym wieczorem po kilkunastu godzinach negocjacji kraje UE przyjęły stanowisko w sprawie nowych regulacji dotyczących międzynarodowego transportu drogowego. Jak powiedział dziennikarzom minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Polska była przeciwna, jak również kilka innych krajów UE.

 • Adamczyk: ważne stanowisko unijnych ministrów transportu ws. dyrektywy

  Wspólne stanowisko ministrów transportu państw Unii Europejskiej w sprawie wyłączenia z dyrektywy o delegowaniu transportu międzynarodowego, może zostać przyjęte jeszcze przed końcem tego roku - poinformował PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 • ...korowodach syn wreszcie dostał się do lekarza i… dowiedział się, że transport medyczny przysługuje wyłącznie osobom niepełnosprawnym. Transportu nie udało się załatwić, zadzwoniłem więc do(...) z dysfunkcją (czyli uszkodzeniem, chorobą) narządu ruchu, która uniemożliwia korzystanie ze środków transportu publicznego, a wizyta u specjalisty jest konieczna z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia...

 • B. minister transportu Polski Sławomir Nowak zarządcą dróg na Ukrainie

  Były polski minister transportu Sławomir Nowak będzie zarządzał drogami na Ukrainie. W środę został mianowany pełniącym obowiązki szefa Ukrawtodoru, państwowej agencji drogowej w tym kraju.

 • Sojusz przeciw Polsce, transport za burtą

  Łacny, były wieloletni prezydent Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego. - Przepisy o tygodniowym odpoczynku z 2006 r. bazują na przepisach z lat 80., kiedy Unia była mała i liczyła 12 państw...

 • Polsko-rosyjska wojna o transport. "Polskie ciężarówki powinny opuścić Rosję do 31 stycznia..."

  Rząd nie może dogadać się z Rosjanami w sprawie przewozów drogowych w stronę Moskwy. Inspekcja transportu drogowego mówi już wprost: polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej najpóźniej 31 stycznia 2016 r. Stawką w tej grze jest 400 mln euro obrotów generowanych przez polski transport w kierunku wschodnim.

 • Niemiecka minister pracy: Zasady ws. płacy minimalnej bez zmian

  Niemiecka minister pracy Andrea Nahles oświadczyła w czwartek, że przepisy regulujące obowiązującą od początku roku płacę minimalną nie zostaną pomimo krytyki rozmiękczone. W piątek z Nahles ma się spotkać polski minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Fiasko naszych starań może oznaczać wielkie problemy polskich firm transportowych korzystających z niemieckich dróg.

 • MIB: Inspekcja Transportu Drogowego zajmie się poborem opłat

  Sejm w zeszłym tygodniu uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych, która zakłada przeniesienie zadań związanych z poborem opłaty elektronicznej za przejazd samochodami po drogach krajowych od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD).

 • Minister pracy chce zmian w programie walki z bezrobociem młodzieży

  Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz chce, by dodatkowe środki, które UE skieruje na walkę z bezrobociem wśród młodzieży, mogły być wykorzystywane do aktywizacji zawodowej osób do 30. roku życia.

 • Na Kanał Gliwicki wyruszył pierwszy od pięciu lat transport węgla

  Pierwsza od pięciu lat załadowana węglem barka wypłynęła w piątek ok. południa z Portu Gliwice na Kanał Gliwicki. Ma ona dowieźć węgiel tą drogą wodną i dalej Odrą do elektrociepłowni Kogeneracja we Wrocławiu. Barki między Gliwicami i Wrocławiem mają do pokonania ok. 200 km. Rejs wymaga przepłynięcia przez 27 śluz.