• Informacje na temat:

  ministerstwo finansow

Artykuły na temat: ministerstwo finansow
 • Ministerstwo podkreśliło, że przepis ten dotyczy wyłącznie przepisów prawa, a nie wątpliwości co do stanu faktycznego. Poza tym obejmuje on nie tylko podatnika, ale także inne podmioty obciążane obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa podatkowego: płatników, inkasentów, następców prawnych podatnika czy osób trzecich odpowiedzialnych za cudze zobowiązania podatkowe. Zasada dotycząca...

 • Ministerstwo Finansów rewiduje założenia budżetowe

  Polska gospodarka urośnie w tym roku o 3,4 procent, a przyszłym o 3,6 procent PKB. Tak wynika z nowych szacunków Ministerstwa Finansów. Są one podstawą do prac nad przyszłorocznym budżetem.

 • Resort finansów przewiduje niewielki wzrost płacy minimalnej w 2014 roku

  Ministerstwo Finansów zakłada niewielki wzrost płacy minimalnej w przyszłym roku - powiedział wiceminister finansów Janusz Cichoń przed posiedzeniem zespołu Komisji Trójstronnej, który w poniedziałek ma ocenić założenia makroekonomiczne do budżetu na 2014 r.

 • Ministerstwo Finansów ostrzega oszustów przed stosowaniem tak zwanych pustych faktur. Resort poinformował, że projektami ustaw o podzielonej płatności VAT i analityce przepływów finansowych w najbliższych tygodniach zajmie się rząd.

 • Ile zarabiają pracownicy w ministerstwach?

  Na drugim miejscu - z zarobkami rzędu 5431 PLN - znaleźli się pracownicy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla porównania - przeciętne miesięczne wynagrodzenie w rolnictwie, leśnictwie, łowiectwie i rybactwie w pierwszej połowie 2008 wyniosło 3004 PLN. Trzecią pozycję w zestawieniu zajęło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Zatrudnieni w nim pracownicy, w badanym okresie, otrzymywali 5398 PLN...

 • Ministerstwo Finansów zapowiada szereg zmian w podatkach

  Mniej biurokracji, niższe obciążenia dla biznesu i inwestycji, bardziej przyjazne przepisy, wzrost bezpieczeństwa podatników - to kierunki zmian podatkowych, nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów. Resort zapowiada stworzenie systemu 3xP: przejrzystego, prostego i przyjaznego.

 • Ministerstwo pracy zapowiada walkę z bezrobociem wśród młodych

  ...bariera finansowa dla realizowania się na innych płaszczyznach, np. założenia czy powiększenia rodziny - mówi Żukowska. Nie można zapominać o tym, że odpowiedzialność za powodzenie reformy dotyczącej...

 • Ministerstwo Finansów proponuje zmiany w polisolokatach

  Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany w przepisach tak, aby klienci wiedzieli, jaka prowizję dostanie pośrednik za sprzedaż polisolokat - podaje "Puls Biznesu". W czasie największej popularności polisolokat prowizje sięgały nawet 100 procent składki, którą klient płacił w pierwszym roku inwestowania.

 • Niemcy: Coraz więcej zasiłków na dzieci pobierają cudzoziemcy z UE

  Według danych niemieckiego ministerstwa finansów, systematycznie rośnie liczba wniosków cudzoziemców z Unii Europejskiej o wypłatę zasiłku na dzieci.

 • Ministerstwo Finansów: Nadwyżka budżetu po lipcu wyniosła 2,4 mld zł

  Nadwyżka budżetu po lipcu wyniosła 2,4 mld zł - podało w komunikacie Ministerstwo Finansów.