• Informacje na temat:

  ministerstwo finansów druki

Artykuły na temat: ministerstwo finansów druki
 • ...1 NIEAKTUALNE DRUKI. Wzory formularzy często się zmieniają, w tym roku również...

 • Resort finansów: Przybędzie deklaracji wysyłanych przez internet

  Resort finansów chce, aby przedsiębiorcy wysyłali więcej deklaracji bez podpisu elektronicznego. Nowe regulacje mają ułatwić życie przedsiębiorcom.

 • Druki papierowe 1 Możemy pobrać gotowe druki np. w urzędzie skarbowym lub ze strony Ministerstwa Finansów. Nie zawsze wystarczy do rozliczenia jeden formularz, np. PIT-37. Aby dołączyć prawidłowe(...) interaktywnych, które znajdziemy na Portalu Podatkowym wchodzącym w skład serwisu Ministerstwa Finansów (www.finanse.mf.gov.pl). Są tam również broszury, jak wypełnić zeznanie, a także instrukcje techniczne...

 • Sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła rządowy projekt zmian w ustawie o PIT, dzięki którym część podatników będzie mogła zostać rozliczona przez fiskusa. Wprowadzono poprawki dotyczące m.in. odpowiedzialności za błędy w takich deklaracjach.

 • Wraz z Ministerstwem Finansów kontynuujemy porady, jak rozliczyć się z PIT. Dowiedz się, jakie odliczenie od podatku mają opiekunowie dzieci.

 • Ministerstwo Finansów: Zostało kilka dni na skorzystanie z nowej formy rozliczania PIT

  18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym, w ramach której wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe.

 • MG: Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy deregulacyjne

  Wykorzystanie zaległego urlopu do 30 września, możliwość zwolnienia węgla i koksu z akcyzy, skrócenie okresu przedawnienia należności z tytułu składek wobec ZUS i KRUS przewidują obowiązujące od 1 stycznia przepisy - przypomina Ministerstwo Gospodarki.

 • Resort finansów chce uprościć przepisy dotyczące akcyzy

  Ograniczenie niektórych uciążliwych i zbędnych obowiązków administracyjnych dla firm, które prowadzą działalność gospodarczą w zakresie wyrobów akcyzowych - taki jest cel projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

 • .... mieszkańców; - 557 zł zapłaci właścicielka zakładu kosmetycznego (w miejscowości powyżej 500 tys. mieszkańców), która zatrudnia dwie pracownice. Stawki podatku co roku do końca listopada podaje Ministerstwo Finansów. W przyszłym roku pozostaną one bez zmian, bo ceny usług spadły. Wydawałoby się, że w takiej sytuacji stawki podatku powinny zostać obniżone. Niestety, przepisy takiej sytuacji nie przewidują...

 • PIT 2015: Uwaga na nowe wersje formularzy. Brak niektórych druków i zmienione rubryki

  Koniec kwietnia to czas, kiedy roczne zeznania podatkowe składa znaczna część podatników. Tak jest co roku. Ale też jak co roku ustawodawca wprowadził kilka zmian. Warto je poznać, by prawidłowo wybrać i wypełnić formularz, a potem nie składać korekty i uniknąć ewentualnej stresującej wizyty w urzędzie skarbowym.