• Informacje na temat:

  ministerstwo finansów druki pit

Artykuły na temat: ministerstwo finansów druki pit
 • ...}}--> Przygotowania do rozliczenia PIT trzeba zacząć od ustalenia, z jakich źródeł osiągnęliśmy przychody w 2015 roku. Będą podstawą rozliczenia się z fiskusem. Jaki formularz Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego formularza zeznania. Najpopularniejszym drukiem jest PIT-37 przeznaczony dla osób, które uzyskały przychody opodatkowane przy zastosowaniu skali podatkowej ze...

 • Sejmowa Komisja Finansów Publicznych poparła rządowy projekt zmian w ustawie o PIT, dzięki którym część podatników będzie mogła zostać rozliczona przez fiskusa. Wprowadzono poprawki dotyczące m.in. odpowiedzialności za błędy w takich deklaracjach.

 • Rozlicz swój PIT przez internet

  .../otherversions/ wersję Acrobat Reader 11.0 (czyli starszą). Po tych operacjach e-Deklaracje powinny już działać. Ministerstwo Finansów w ramach zachęty do wypełniania PIT-ów przez internet informuje, że(...) – przed wypełnieniem i wysłaniem formularza PIT (by ją zainstalować wystarczy kliknąć w podany link); – instalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop; – wypełniamy odpowiednią deklarację podatkową...

 • Ministerstwo Finansów: Zostało kilka dni na skorzystanie z nowej formy rozliczania PIT

  18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym, w ramach której wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe.

 • ...1 NIEAKTUALNE DRUKI. Wzory formularzy często się zmieniają, w tym roku również...

 • Resort finansów: Przybędzie deklaracji wysyłanych przez internet

  Resort finansów chce, aby przedsiębiorcy wysyłali więcej deklaracji bez podpisu elektronicznego. Nowe regulacje mają ułatwić życie przedsiębiorcom.

 • ...). Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę internetową www.szybkipit.pl. Znajdziemy na niej wszystkie potrzebne formularze i broszury, a także kalkulatory podatkowe. Od poniedziałku do piątku(...) twórców. W rubrykach PIT/0 dotyczących darowizn będziemy osobno wykazywać kwoty przekazane organizacjom pożytku publicznego, na cele religijne oraz dotyczące honorowego krwiodawstwa. Nie każdy może...

 • PIT 2015: Uwaga na nowe wersje formularzy. Brak niektórych druków i zmienione rubryki

  Koniec kwietnia to czas, kiedy roczne zeznania podatkowe składa znaczna część podatników. Tak jest co roku. Ale też jak co roku ustawodawca wprowadził kilka zmian. Warto je poznać, by prawidłowo wybrać i wypełnić formularz, a potem nie składać korekty i uniknąć ewentualnej stresującej wizyty w urzędzie skarbowym.

 • Choć coraz więcej osób przekonuje się do e-deklaracji, większość z nas korzysta z druków papierowych i tradycyjnych form przekazania fiskusowi rozliczenia. O czym warto pamiętać, składając PIT osobiście lub wysyłając go pocztą?

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.