• Informacje na temat:

  ministerstwo gadżetów

Artykuły na temat: ministerstwo gadżetów
 • American dream po polsku. Wyniki kontroli PIP obrazują nieludzkie traktowanie pracowników Amazona

  .... Warunki pracy w magazynach tej firmy w naszym kraju są nieporównywalnie gorsze niż np. w Niemczech - mówi Bujara. Ministerstwo Pracy pod koniec lipca zwróciło się do głównego inspektora pracy o podjęcie...

 • Akcje promocyjne i konkursy wiążą się z obowiązkami podatkowymi

  Konkursy i promocje pomagają budować markę i pozyskiwać nowych klientów, dlatego firmy coraz chętniej z nich korzystają. Muszą jednak pamiętać o obowiązkach podatkowych, jakie się z takimi akcjami wiążą. Wątpliwości przedsiębiorców dotyczą m.in. możliwości zaliczenia kosztów z tym związanych do kosztów uzyskania przychodu. W określonych przypadkach podatnicy mogą też zostać zobligowani do odprowadzenia 10-procentowego podatku od nagród.

 • ...właśnie pewnego dnia bezskutecznie usiłowałam znaleźć wiklinowy kosz do swojej damki. Jako zapalona rowerzystka miejska, wciąż szukałam gadżetów, które upiększą mój rower. Pomyślałam, że skoro nie mogę...

 • Google Glass - kłopotliwy wynalazek

  Najnowszy produkt Google, który z założenia ma być rewolucją na miarę telefonów komórkowych, jeszcze nie wszedł do użytku na masową skalę, a już mnożą się związane z nim wątpliwości natury medycznej i prawnej. "Mobilne okulary", czy też "okulary rozszerzonej rzeczywistości", mają już nie tylko zwolenników, ale i wrogów.

 • Polacy coraz bardziej odzwyczajają się od gotówki. Według danych NBP liczba bezgotówkowych transakcji kartami płatniczymi w IV kwartale 2017 r. wzrosła aż o ok. 1/4 w porównaniu z wynikiem z końca roku 2016. Czy całkowite rozstanie z gotówką jest możliwe w Polsce w ciągu najbliższej dekady? Spodziewa się tego już co czwarty z nas - wynika z ogólnopolskiego badania zleconego przez instytucję płatniczą AKCENTA.

 • Japonia ogłosiła zamiar celowego przeprowadzenia ataków cybernetycznych wymierzonych we własnych obywateli. Jako uzasadnienie podaje się obawy przed atakami hakerów z zagranicy w czasie letniej Olimpiady, która odbędzie się w 2020 r. w Tokio. Inicjatywa zyskała akceptację prawną po tym, jak w piątek rząd przyjął poprawkę legislacyjną.

 • Euro 2016: Jak wykorzystać piłkarskie mistrzostwa do zwiększenia zysków?

  10 czerwca dla milionów kibiców rozpoczęło się sportowe święto. Z piłkarskich mistrzostw cieszą się nie tylko fani futbolu, ale także marketerzy. Wielkie wydarzenia sportowe to prawdziwe okazje na większe zyski dla wielu firm.

 • Od 1 lipca br. obowiązują nowe zasady rozliczania VAT w ramach odwrotnego obciążenia. Rozszerzono m.in. listę towarów, do których ten mechanizm ma zastosowanie. Chodzi tu m.in. o telefony komórkowe, laptopy czy konsole do gier. Problem z rozliczaniem VAT może powstać w sytuacji, gdy towary te sprzedawane są w zestawach.

 • Handel detalicznie zabetonowany

  Rynkiem obrotu detalicznego rządzą wielkie podmioty, zależne od zagranicznego kapitału. Dzisiaj dla polskiego przedsiębiorcy start od zera na tym rynku jest z góry skazany na klęskę.

 • Witold Modzelewski: Jak uszczelniano VAT w Polsce?

  Pod koniec swoich rządów liberałowie przypomnieli sobie o gigantycznych stratach, do których doprowadzili demolując system podatkowy, w tym zwłaszcza podatek od towarów i usług. Musieli przyznać, że stosowane przez nich pseudometody uszczelnianiu tego podatku są nic nie warte (zwłaszcza krajowe odwrotne obciążenie i solidarna odpowiedzialność za zaległości podatkowe kontrahenta - załącznik nr 13 do ustawy o VAT), a luka w tym podatku w 2015 r. wzrosła aż do 50 mld zł.