• Informacje na temat:

  ministerstwo gadżetów

Artykuły na temat: ministerstwo gadżetów
 • ...właśnie pewnego dnia bezskutecznie usiłowałam znaleźć wiklinowy kosz do swojej damki. Jako zapalona rowerzystka miejska, wciąż szukałam gadżetów, które upiększą mój rower. Pomyślałam, że skoro nie mogę...

 • Akcje promocyjne i konkursy wiążą się z obowiązkami podatkowymi

  Konkursy i promocje pomagają budować markę i pozyskiwać nowych klientów, dlatego firmy coraz chętniej z nich korzystają. Muszą jednak pamiętać o obowiązkach podatkowych, jakie się z takimi akcjami wiążą. Wątpliwości przedsiębiorców dotyczą m.in. możliwości zaliczenia kosztów z tym związanych do kosztów uzyskania przychodu. W określonych przypadkach podatnicy mogą też zostać zobligowani do odprowadzenia 10-procentowego podatku od nagród.

 • Google Glass - kłopotliwy wynalazek

  Najnowszy produkt Google, który z założenia ma być rewolucją na miarę telefonów komórkowych, jeszcze nie wszedł do użytku na masową skalę, a już mnożą się związane z nim wątpliwości natury medycznej i prawnej. "Mobilne okulary", czy też "okulary rozszerzonej rzeczywistości", mają już nie tylko zwolenników, ale i wrogów.

 • Euro 2016: Jak wykorzystać piłkarskie mistrzostwa do zwiększenia zysków?

  10 czerwca dla milionów kibiców rozpoczęło się sportowe święto. Z piłkarskich mistrzostw cieszą się nie tylko fani futbolu, ale także marketerzy. Wielkie wydarzenia sportowe to prawdziwe okazje na większe zyski dla wielu firm.

 • Od 1 lipca br. obowiązują nowe zasady rozliczania VAT w ramach odwrotnego obciążenia. Rozszerzono m.in. listę towarów, do których ten mechanizm ma zastosowanie. Chodzi tu m.in. o telefony komórkowe, laptopy czy konsole do gier. Problem z rozliczaniem VAT może powstać w sytuacji, gdy towary te sprzedawane są w zestawach.

 • Handel detalicznie zabetonowany

  Rynkiem obrotu detalicznego rządzą wielkie podmioty, zależne od zagranicznego kapitału. Dzisiaj dla polskiego przedsiębiorcy start od zera na tym rynku jest z góry skazany na klęskę.

 • Tytoń zamiast do adresata może trafić do celników

  Wystarczy kilka minut, by zamówić pocztową przesyłkę z tanim tytoniem lub liśćmi tytoniu. Jest tylko jeden szkopuł: towar jest nielegalny.

 • Wyrzuceni poza system emerytalny. Artyści na starość będą przymierać głodem

  Wyrzuciliśmy twórców poza system emerytalny, ale oni sobie na tym marginesie poradzą. Kłopoty zaczną się, kiedy się zestarzeją i zniedołężnieją.

 • W aktualnym stanie prawnym kwestią istotną jest, iż reprezentacja nie stanowi kosztu podatkowego. Równocześnie coraz mniej przejrzysta staje się kwalifikacja poniesionych wydatków do wydatków o charakterze reklamowym. Wiele kontrowersji nastręcza zwłaszcza uznawanie gadżetów opatrzonych logiem Spółki za wydatki reklamowe.

 • Kibice muszą uważać na podróbki gadżetów związanych z Euro. Są ich dziesiątki tysięcy

  Tylko od początku roku celnicy przechwycili ponad 56 tysięcy przedmiotów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi związanymi z Euro 2012. Bożena Włoch z Ministerstwa Finansów mówi, że codziennie dochodzi do zatrzymań z powodu prób przemytu nielegalnych towarów związanych z Mistrzostwami Europy. Szacuje się, że straty samej Polski z tytułu podróbek to 33 mld euro.