• Informacje na temat:

  ministerstwo infrastruktury

Artykuły na temat: ministerstwo infrastruktury
 • Czeka nas wojenka z Norwegami o płace

  ...- Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaproponuje Norwegom spotkanie bilateralne w sprawie mających wejść w życie od 1 lipca przepisów o płacy minimalnej dla kierowców w tym kraju - poinformował rzecznik prasowy resortu Piotr Popa.

 • Ministerstwo infrastruktury trafi w dobre ręce, uważa Jakub Majewski, prezes fundacji ProKolej. Nowym szefem tego resortu w rządzie Beaty Szydło zostanie Andrzej Adamczyk. Przyszła szefowa rządu wyjaśnia, że to Mateusz Morawiecki będzie wyznaczał kierunki gospodarczych posunięć rządu PiS.

 • Trwa batalia o przyszłość informatyków. Nowe regulacje podatkowe są nieuniknione?

  Rynek IT w Polsce przyciąga inwestycje i pracowników z zagranicy. Jednak inne kraje regionu też mają swoje atuty, np. rozbudowaną infrastrukturę informatyczną. Zdaniem ekspertów, do zachowania konkurencyjności konieczne są zmiany przepisów. Skorzystaliby na tym nie tylko pracodawcy, ale też zatrudnieni specjaliści. Tymczasem Ministerstwo Finansów poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem nowej...

 • Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowało wzór donosu!

  Urzędnicy resortu infrastruktury chcą ułatwić składanie donosów. Ministerstwo przygotowało odpowiedni formularz dla donosicieli.

 • Program „Mieszkanie dla młodych” (MdM) trwa już ponad pół roku i cieszy się wielką popularnością. Ministerstwo Infrastruktury zapowiada zmiany w tym programie. Dzięki temu osoby, które chcą skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych będą miały większy wybór mieszkań. Dodatkowe korzyści finansowe zyskają rodziny z dziećmi.

 • Ministerstwo przygotowuje ustawę kolejową

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje specjalną ustawę kolejową, która ma ułatwić i przyspieszyć modernizację sieci torowej. "Nasz Dziennik" informuje, że dzięki zmianie prawa, uratowanych zostanie 67 miliardów złotych z Unii Europejskiej na inwestycje torowe.

 • Studenci, którzy pochodzą z ubogich rodzin, a w przyszłym roku akademickim będą studiować za granicą w ramach Programu Erasmus+, otrzymają wyższe stypendia. Tak niedawno zadecydowały ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego oraz infrastruktury i rozwoju.

 • Budownictwo na nowo w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

  Budownictwo pozostaje w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - wynika z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 11 stycznia tego roku, które zostało opublikowane w piątek.We wtorek, gdy wręczano Andrzejowi Adamczykowi nominację, był ministrem infrastruktury. Od dzisiaj znowu jest szefem resortu infrastruktury i budownictwa.

 • Wielka Brytania łatwo Polaków nie wypuści? "Płace już skoczyły o 20 proc., bo brakuje ludzi"

  Bezrobocie w Wielkiej Brytanii spadło do rekordowego poziomu 4,7 proc. Wskutek Brexitu ta statystyka może się tylko poprawić. Jak oszacowało w lutym Ministerstwo Rozwoju, do Polski może wrócić około 200 tysięcy naszych rodaków. Gdyby wrócili do polskiej gospodarki, pracodawcy byliby bardzo zadowoleni. Problem w tym - jak mówi Michał Dembiński z Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej - że Londyn łatwo...

 • Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa analizuje materiały, na podstawie których Walne Zgromadzenie PKP zgodziło się na sprzedaż akcji spółki Polskie Koleje Linowe (PKL), w skład których wchodzi kolej linowa na Kasprowy Wierch.