• Informacje na temat:

  ministerstwo nauki

Artykuły na temat: ministerstwo nauki
 • Konstytucja dla Nauki przewiduje wzrost wynagrodzeń

  .... W ten sposób środowisko akademickie będzie beneficjentem wzrostu gospodarczego, który odbywa się w całej Polsce - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Szef resortu nauki podsumował zmiany, jakie od września 2017 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło - w ramach konsultacji społecznych i międzyresortowych - do nowej ustawy...

 • Ministerstwo chce współpracy biznesu z nauką

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce zwiększać nakłady na humanistykę. Zapowiada też mniej biurokracji na uczelniach.

 • .... Z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) wynika, że w ciągu 15 lat funkcjonowania tego systemu tanich kredytów dotowanych przez państwo, skorzystało z nich blisko 382 tys(...) w roku Przedstawiamy harmonogram starania się i przyznawania kredytów studenckich: Do 15 listopada 2014 r. należy złożyć wniosek kredytowy w jednym z banków. Pod koniec 2014 r. ministerstwo ogłosi, jaki...

 • Za błędy ministerstwa płacą studenci i akademicy

  Sądy kwestionują wykładnie przepisów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort jednak zamiast je doprecyzować, woli zmienić swoją interpretację.

 • Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu programistów, zauważają eksperci ze szkoły programowania online Kodilla. Czy podniesie jakość nauczania? Nie wiadomo.

 • Rząd sfinansuje studentom naukę za granicą, ale nic bezinteresownie

  Co roku 100 najzdolniejszych studentów będzie mogło się kształcić - bez martwienia o koszty - na najlepszych uczelniach wyższych z całego świata. To polski rząd sfinansuje naukę w ramach programu "Studia dla wybitnych".

 • Ma być łatwiej likwidować "złe" uczelnie. Nad zmianami pracuje resort nauki

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce mieć większe uprawnienia do zamykania "złych" uczelni. W projekcie założeń do nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym zakłada takie zaostrzenie kryteriów oceny, by część szkół nie mogła dalej funkcjonować. Ma to uzdrowić polski rynek edukacji.

 • Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT

  Już od najbliższego roku akademickiego ma wejść w życie nowy system rozliczania uczelni wyższych. Od teraz wyznacznikiem dotacji będzie stosunek liczby studentów przypadających na jednego wykładowcę, a nie jak do tej pory ogólna liczba studentów. Zdaniem ekspertów zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT - czy specjalistów będzie jeszcze mniej?

 • Wiceminister nauki: Rynek pracy potrzebuje dobrze wykształconych absolwentów. Także humanistów

  Liczne zmiany zachodzące na rynku pracy mogą utrudniać młodym ludziom planowanie kariery, ale przynajmniej jedna reguła pozostaje stała. Jak przekonuje prof. Daria Nałęcz, wiceminister nauki, rynek zawsze będzie potrzebował dobrze wykształconych absolwentów, zarówno po kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych. Jej zdaniem ukończenie wysokiej jakości studiów znacząco zmniejsza ryzyko zawodowego...

 • Resort nauki przygotowuje nowe przepisy dotyczące finansowania szkolnictwa wyższego

  Resort nauki chce, by od 2017 r. obowiązywały nowe przepisy dot. finansowania szkolnictwa wyższego i nauki. Zasady przyznawania uczelniom środków mają być prostsze, a jakość i umiędzynarodowienie - bardziej doceniane - mówi PAP wiceminister nauki Teresa Czerwińska.