• Informacje na temat:

  ministerstwo nauki

Artykuły na temat: ministerstwo nauki
 • Przychylna opinia Ministerstwa Finansów ws. wynagrodzeń wykładowców uczelni

  Nauczyciele akademiccy zarobią więcej - przepisy zawarte w Konstytucji dla Nauki są wystarczające do zastosowania 50 proc. kosztów uzyskania przychodów do całości wynagrodzenia nauczyciela akademickiego - wynika z pisma, jakie resort nauki otrzymał z Ministerstwa Finansów.

 • Ministerstwo chce współpracy biznesu z nauką

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce zwiększać nakłady na humanistykę. Zapowiada też mniej biurokracji na uczelniach.

 • Konstytucja dla Nauki przewiduje wzrost wynagrodzeń

  .... W ten sposób środowisko akademickie będzie beneficjentem wzrostu gospodarczego, który odbywa się w całej Polsce - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Szef resortu nauki podsumował zmiany, jakie od września 2017 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło - w ramach konsultacji społecznych i międzyresortowych - do nowej ustawy...

 • Za błędy ministerstwa płacą studenci i akademicy

  Sądy kwestionują wykładnie przepisów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort jednak zamiast je doprecyzować, woli zmienić swoją interpretację.

 • .... Z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) wynika, że w ciągu 15 lat funkcjonowania tego systemu tanich kredytów dotowanych przez państwo, skorzystało z nich blisko 382 tys(...) w roku Przedstawiamy harmonogram starania się i przyznawania kredytów studenckich: Do 15 listopada 2014 r. należy złożyć wniosek kredytowy w jednym z banków. Pod koniec 2014 r. ministerstwo ogłosi, jaki...

 • Rząd sfinansuje studentom naukę za granicą, ale nic bezinteresownie

  Co roku 100 najzdolniejszych studentów będzie mogło się kształcić - bez martwienia o koszty - na najlepszych uczelniach wyższych z całego świata. To polski rząd sfinansuje naukę w ramach programu "Studia dla wybitnych".

 • Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu programistów, zauważają eksperci ze szkoły programowania online Kodilla. Czy podniesie jakość nauczania? Nie wiadomo.

 • Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT

  Już od najbliższego roku akademickiego ma wejść w życie nowy system rozliczania uczelni wyższych. Od teraz wyznacznikiem dotacji będzie stosunek liczby studentów przypadających na jednego wykładowcę, a nie jak do tej pory ogólna liczba studentów. Zdaniem ekspertów zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT - czy specjalistów będzie jeszcze mniej?

 • Ma być łatwiej likwidować "złe" uczelnie. Nad zmianami pracuje resort nauki

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce mieć większe uprawnienia do zamykania "złych" uczelni. W projekcie założeń do nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym zakłada takie zaostrzenie kryteriów oceny, by część szkół nie mogła dalej funkcjonować. Ma to uzdrowić polski rynek edukacji.

 • Resort nauki przygotowuje nowe przepisy dotyczące finansowania szkolnictwa wyższego

  Resort nauki chce, by od 2017 r. obowiązywały nowe przepisy dot. finansowania szkolnictwa wyższego i nauki. Zasady przyznawania uczelniom środków mają być prostsze, a jakość i umiędzynarodowienie - bardziej doceniane - mówi PAP wiceminister nauki Teresa Czerwińska.