• Informacje na temat:

  ministerstwo ochrony środowiska

Artykuły na temat: ministerstwo ochrony środowiska
 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie to oszczędność czasu dla lekarzy - ministerstwo

  Od 1 lipca 2018 r. papierowe zwolnienia lekarskie znikną z obiegu, zastąpione przez elektroniczne. W praktyce to duża wygoda i oszczędność czasu dla lekarzy, ubezpieczonych i pracodawców - przekonuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Rząd proponuje nowe przepisy o odpadach. Uderzenie w mafię

  Większa liczba inspektorów ochrony środowiska z większymi uprawnieniami i nowymi środkami technicznymi kontroli postępowania z odpadami, zaostrzone procedury administracyjne, wyższe kary za łamanie prawa - to propozycje Ministerstwa Środowiska dotyczące odpadów. Projekt przewiduje zatrudnienie 600 nowych pracowników.

 • Ministerstwo Zdrowia: Są pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek

  Od września bieżącego roku pielęgniarki dostaną średnio 300 złotych podwyżki na etat - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

 • Premier Ewa Kopacz na wniosek ministra środowiska powołała nowego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska - poinformował w poniedziałek resort środowiska. Nominację na to stanowisko otrzymał Jerzy Kuliński z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 • ​Będzie ochrona pracowników za donosy? Rząd nie przesądza, ale zmiany może wymusić UE

  Środowiska walczące o ochronę sygnalistów w miejscu pracy mają teraz swoje pięć minut. Rada Unii Europejskiej przyjęła w ostatnich dniach maja dyrektywę wprowadzającą przepisy służące ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa - i jest w niej coś, co powinno zdopingować polski rząd do nowych rozwiązań w prawie.

 • Warszawa jak Neapol? Ministerstwo wskazuje winnych

  Stan gospodarki odpadami w Warszawie jest bardzo zły, zarówno w porównaniu z innymi stolicami Unii Europejskiej, jak też innymi miastami wojewódzkimi w Polsce - ocenia Ministerstwo Środowiska. Jak stwierdził resort, za wieloletnie zaniedbania odpowiada wyłącznie prezydent Warszawy. W wydanym przez MŚ oświadczeniu skrytykowano także władze samorządowe Mazowsza.

 • Pracownicy parków narodowych domagają się wyższych wynagrodzeń

  Związek Leśników Polskich Parków Narodowych domaga się od resortu środowiska podwyżki płac w br. dla pracowników parków - poinformował szef Rady Krajowej Związku Piotr Kozłowski. Ministerstwo odpowiada, że decyzje w tej sprawie podejmują dyrektorzy parków.

 • W Sejmie dyskusja na temat zmian dotyczących Państwowej Rady Ochrony Przyrody

  PiS chce, by minister środowiska mógł odwoływać członków Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Opozycja twierdzi, że propozycja zmian w PROP to zamach na jej niezależność, a także reakcja na nieprzychylne opinie Rady ws. ewentualnego zwiększenia wycinki w Puszczy Białowieskiej.

 • Obecne przepisy nie dają możliwości wypłacenia dodatku za pracę w sobotę. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozważa ujednolicenie zasad rekompensowania pracy w niedziele, święta i dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy.

 • KE wskazuje na problemy krajów UE, w tym Polski, ws. ochrony środowiska

  KE będzie ściślej monitorować wdrażanie unijnego prawa dotyczącego ochrony środowiska przez państwa członkowskie. W poniedziałek w Brukseli przedstawiono raporty wskazujące na problemy w poszczególnych krajach; w Polsce wyzwaniem jest m.in. jakość powietrza.