• Informacje na temat:

  ministerstwo rolnictwa

Artykuły na temat: ministerstwo rolnictwa
 • Ile zarabiają pracownicy w ministerstwach?

  Na drugim miejscu - z zarobkami rzędu 5431 PLN - znaleźli się pracownicy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dla porównania - przeciętne miesięczne wynagrodzenie w rolnictwie, leśnictwie, łowiectwie i rybactwie w pierwszej połowie 2008 wyniosło 3004 PLN. Trzecią pozycję w zestawieniu zajęło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Zatrudnieni w nim pracownicy, w badanym okresie, otrzymywali 5398 PLN...

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce kontrolować handel ziemią!

  Ministerstwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi analizuje możliwość wprowadzenia do ustawy o obrocie ziemią rozwiązań zaczerpniętych z kodeksu urbanistycznego.

 • Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie umowy o pracę pomocnika rolnika

  ...​Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, w którym proponuje się wprowadzenie nowego rodzaju umów dla osób pomagających przy zbiorach. Taka umowa ma być oskładkowana i obowiązywać nie dłużej niż cztery miesiące. Projektowana ustawa została przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Prognozy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Warzywa i owoce będą znacznie droższe

  Warzywa i owoce będą znacznie droższe - prognozuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • ​Weterynarze chcą waloryzacji płac, piszą do ministra

  Sytuacja materialna lekarzy weterynarii pogarsza się, od 8 lat pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej nie mieli waloryzacji pensji - informują w liście otwartym do ministra rolnictwa przedstawiciele tej grupy zawodowej skupionej w Porozumieniu Wielkopolskim.

 • Szalczyk: Resort rolnictwa pracuje nad prawem dot. obrotu ziemią

  Ministerstwo rolnictwa pracuje nad przepisami regulującymi obrót ziemią po 2016 r. Powołany został specjalny zespół, który analizuje poselskie projekty i przygotuje opinię rządu w tej sprawie - poinformowała wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk.

 • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego programem rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007 - 2013. Projektowane rozporządzenie dotyczy wnioskodawców i beneficjentów...

 • Ministerstwo Rolnictwa o trudnej sytuacji producentów warzyw

  Ministerstwo rolnictwa zachęca rolników do zrzeszania się i negocjowania wyższych cen - to odpowiedź resortu na protesty producentów warzyw skarżących się na niskie ceny w skupie.

 • Pracownicy sezonowi pilnie poszukiwani. Głównie w gastronomii i produkcji

  Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc., więc krajowe firmy muszą coraz energiczniej poszukiwać pracowników, również te, które szukają kadry do prac sezonowych. Najbardziej poszukiwani podczas wakacji są pracownicy w gastronomii, produkcji oraz rolnictwie. Dynamicznie zwiększające obszar działania firmy logistyczne i transportowe szukają kierowców. Wiele firm chętnie zatrudni obywateli Ukrainy.

 • Ministerstwo rolnictwa zapowiada zmiany w obrocie ziemią rolną

  Ministerstwo rolnictwa we wrześniu br. przedstawi projekt nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Zmiany będą mieć na celu m.in. złagodzenie dotychczasowych ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi - poinformował w komunikacie resort rolnictwa.