• Informacje na temat:

  miod pitny

Artykuły na temat: miod pitny
 • Rynek miodu pitnego rośnie w siłę

  Polska już w 2013 roku była największym producentem miodów pitnych wytwarzanych tradycyjnymi metodami na świecie. Produkcja w latach 2008 - 2013 zwiększyła się prawie dwukrotnie z 760 tys. do ok. 1,4 mln litrów rocznie i nadal dynamicznie rośnie. Zdaniem ekspertów jesteśmy jedynym na świecie producentem miodu pitnego na skalę przemysłową.

 • Co dalej z ceną miodu na świecie? - wyniki M FOOD

  M FOOD, polski holding notowany na NewConnect, jeden z największych graczy w Europie i na świecie w obrocie miodem i wyrobami pszczelarskimi opublikował ostatnio wyniki za 2 kwartał 2016 roku. Spółka cieszy się dobrymi zbiorami polskich producentów oraz przewiduje stabilizację cen miodu na świecie.

 • Dziś wielki dzień pszczół

  W Polsce w 2016 r. wyprodukowaliśmy 19 tys. ton miodu. Największymi producentami miodu były województwa: wielkopolskie (2366 ton), lubelskie (2320 ton) i warmińsko-mazurskie (2141 ton). Cena detaliczna miodu od 2000 r. prawie się podwoiła, w 2000 r. za 400 g słoik miodu pszczelego wielokwiatowego płaciliśmy 6,40 zł, a w czerwcu 2017 r. już 11,85 zł.

 • W Polsce bagatelizujemy zjawisko suszy i zmiany klimatu

  W Polsce prawie nie dostrzegamy zjawiska suszy i bagatelizujemy je - ocenia w rozmowie z PAP prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Witold Sumisławski. Zasoby wodne w Polsce przypadające na jednego mieszkańca to zaledwie 36 proc. średniej europejskiej.

 • Koniec ubiegłego roku przyniósł spadki cen miodów, jednak nie zatrzymało to krajowego holdingu M FOOD w uzyskaniu dobrych wyników za I kwartał i znalezieniu się wśród najlepszych światowych graczy związanych z obrotem miodem. Spółka po raz kolejny udowadnia, że zakusy na lidera w branży mają potwierdzenie w wynikach. I kwartał 2016 roku M FOOD kończy z ponad 2 mln zł zysku netto, a to o 149 proc

 • Holding zajmujący się międzynarodowym obrotem miodem i produktami pszczelarskimi planuje debiut na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Spółka, której akcje od sześciu lat notowane są na rynku NewConnect przygotowuje dwie emisje akcji: w ramach pre-IPO i IPO oraz wprowadzenie ich do obrotu na rynku regulowanym do końca tego roku. Walne Zgromadzenie w tej sprawie zaplanowano na 16 maja.

 • Globalne ocieplenie rujnuje winiarzy na południu Europy. Czy Polska na tym skorzysta?

  Ocieplenie klimatu i katastrofy naturalne na południu Europy uderzają w tamtejszych producentów wina. Czy w tej sytuacji produkcja tego trunku może przenieść się bardziej na północ kontynentu, w tym także do Polski? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

 • Porter warmiński na liście produktów tradycyjnych

  Piwo porter warmiński zostało wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi - poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Figurują na niej już 34 regionalne przysmaki z woj. warmińsko-mazurskiego.

 • GUS: Dane o spożyciu wybranych artykułów konsumpcyjnych na jednego mieszkańca

  Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, Polacy palą mniej papierosów, spożywają zaś więcej mleka i jego przetworów. Rodacy piją też zdecydowanie więcej piwa.

 • Pijemy więcej wina i cydru

  Konsumpcja wina w Polsce rośnie, choć nadal pijemy znacznie mniej tego trunku niż inne kraje unijne. Statystyczny Polak wypija obecnie ok. 7 litrów wina rocznie.