• Informacje na temat:

  mistral okret

Artykuły na temat: mistral okret
 • Dwa mistrale, pierwotnie zbudowane dla Rosji, zostały kupione przez Egipt

  - Strona francuska nie ujawniła w środę, za jaką kwotę Egipcjanie kupili mistrale, lecz według rzecznika Pałacu Elizejskiego Stephane'a Le Foll Francja nie straciła na tej transakcji.

 • Rosyjskie służby szukają w sklepach Auchan mięsa kiepskiej jakości. Kontrole zarządzono w Moskwie i okolicach.

 • USA zadowolone z polskiej decyzji ws pocisków Patriot

  Rząd Stanów Zjednoczonych - zadowolony z decyzji polskiego resortu obrony. Amerykański Departament Stanu podkreślił, że plan modernizacji polskich sił zbrojnych oraz poparcie zobowiązania NATO do inwestycji zbrojeniowych o wartości 2% PKB, przyczyniają się do wzmocnienia Sojuszu.

 • Polska ma dostęp do źródła wszelkiej potęgi

  Znaczenie przemysłu stoczniowego dla gospodarki współczesnych państw jest pochodną znaczenia morza dla współczesnej gospodarki światowej. Wbrew potocznej opinii, morza i oceany nie są dziś barierami, a "autostradami" handlu i globalnej komunikacji. W stosunku do II połowy XIX wieku - a więc w ciągu zaledwie nieco ponad stu lat - dwukrotnie zwiększyły się średnie prędkości poruszania się statków i okrętów, zaś ich tonaż - a więc możliwości transportowe - dziesiątki i setki razy.

 • Znak nowego sojuszu między Francją a Rosją i okazja do podpisania ważnych kontraktów handlowych między obu krajami - tak rozpoczynającą się w poniedziałek wizytę prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa we Francji określa paryska prasa.

 • Rosja uderza w Polskę sankcjami

  Rosja postanowiła: od 1 sierpnia wprowadzi embargo na praktycznie wszystkie warzywa i owoce sprowadzane z Polski. Rosyjskie służby fitosanitarne twierdzą, że polscy dostawcy wielokrotnie naruszali przepisy, a w polskich warzywach i owocach wykrywano niebezpieczne szkodniki. - To decyzja polityczna - komentuje wiceprezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Tomasz Solis. Równocześnie jednak potwierdza przypadki nieuczciwych polskich eksporterów.

 • Krajobraz po bitwie o Nord Stream

  16 miesięcy temu, przy bardzo ostrych, ale całkowicie bezskutecznych interwencjach Polski, rozpoczęła się budowa gazociągu Nord Stream. Teraz gazociąg wypełnia się gazem, co wciąż wzbudza w Polsce ogromne emocje.