• Informacje na temat:

  mistrzostwa swiata 2014 brazylia

Artykuły na temat: mistrzostwa swiata 2014 brazylia
 • ​Mundial pomoże stworzyć 3,6 mln miejsc pracy

  Organizacja piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii pomoże stworzyć w 2014 r. 3,6 mln miejsc pracy w tym kraju. Większość z nich powstanie w branży turystycznej.

 • Piwo będzie tańsze niż w trakcie mistrzostw świata w Brazylii

  Jak wynika z analiz ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas, średnie ceny piwa w Polsce podczas tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej będą o ok. 0,5 proc. niższe niż w trakcie poprzedniego mundialu.

 • Biedronka napina muskuły

  ...dzieciom ponad 80 tys. paczek - poinformował. Firma wspiera program budowy sztucznego serca dla dzieci. Od lipca 2010 do połowy 2014 r. Biedronka jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Da Silva przypomniał, że w tym okresie reprezentacja wystąpi w Euro 2012. "Liczymy, że będziemy też kibicować polskim piłkarzom na mistrzostwach świata w 2014 r. w Brazylii" - zaznaczył.

 • Mundial - piłkarskie święto pieniądza?

  Mistrzostwa Świata FIFA są nieoficjalnie największym wydarzeniem sportowym na świecie. Jak się okazuje, to także jedna z najlepszych możliwości zarobienia dużych pieniędzy dla wszystkich, którzy są zaangażowani w tę imprezę. Ile i kto zarobi na tegorocznym święcie piłki nożnej?

 • Złoty medal nie dla brazylijskiej gospodarki

  Igrzyska Olimpijskie w Rio trwają w najlepsze. W czasie wielkich emocji nikt oprócz ekonomistów nie zastanawia się, czy pomogą one brazylijskiej gospodarce. Optymiści mają nadzieję na lekki wzrost, pesymiści, których jest znacząca przewaga przewidują niestety ten czarny scenariusz.

 • Pele żąda od Samsunga 30 milionów dolarów

  Legenda futbolu, Brazylijczyk Pele, wystąpił do sądu w USA o 30 mln dolarów odszkodowania za użycie przez firmę Samsung w reklamach telewizrów UHD wizerunku piłkarza bez jego zezwolenia.

 • 4K przyjmuje się szybciej niż kiedyś HD

  Zainteresowanie telewizorami 4K jest większe, niż miało to miejsce w przypadku telewizorów HD, kiedy telewizja wysokiej rozdzielczości dopiero wchodziła na rynek - uważa Gary Shapiro, prezes Consumer Technology Association (CTA). Przemawiając podczas konferencji "Welcome To The Future!" w San Francisco, Shapiro powiedział delegatom, że sprzedaż telewizorów UHD na amerykańskim rynku wynosi prawie 50 proc. całkowitej sprzedaży telewizorów. - I oczywiście prawie każdy telewizor powyżej 50 cali...

 • Telewizja Polska: Dodatni wynik finansowy mimo spadku przychodów z abonamentu

  Jak poinformowało Centrum Informacji Telewizji Polskiej, mimo spadku przychodów z abonamentu rtv TVP osiągnęła w I półroczu 2015 roku dodani wynik finansowy.

 • Stadionom w Brazylii po mundialu grożą straty. Na rozgrywkach zyska przede wszystkim FIFA

  Na trwającym piłkarskim mundialu w Brazylii zarobi przede wszystkim FIFA. Światowa organizacja piłkarska w ciągu czterech lat ma przychody przekraczające 5 mld dolarów, natomiast koszty organizacji mundialu przez Brazylię szacuje się nawet na 13 mld dolarów. Brazylijskie mistrzostwa świata są prawdopodobnie najdroższym mundialem w historii.

 • Czy Brazylia zyska na mundialu?

  Analitycy Euler Hermes w swoim najnowszym raporcie wskazują na problematyczną kwestię opłacalności imprez sportowych na świecie. Dla Brazylii zakończone Mistrzostwa Świata w piłce nożnej jak i Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku mogą być przyczyną wielu problemów.